Обмін утримуваними особами між Україною і Росією відкладається до наступного тижня.

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Про те, що обмін може відбутися наступного тижня, повідомив раніше український адвокат кількох громадян Росії Валентин Рибін.

21 серпня в московському СІЗО «Лефортово» підтвердили, що до них перевели українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка і Павла Гриба. 29 серпня стало відомо, що в «Лефортово» етапували Олега Сенцова. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, обраний народний депутат від партії «Європейська солідарність» Ахтем Чийгоз припустив, що незаконно засуджені в РФ українські політв’язні повернуться в Україну 30 серпня, повідомляє Уніан.
Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, який отримав громадянство України, заявив, що в п’ятницю вночі, 30 серпня, відбудеться обмін полоненими між Україною і Росією.
30 серпня, “Крим.Реалії” повідомили, що незаконно захоплених у полон Росією в районі Керченської протоки українських моряків літаком вже доставлено до Києва в рамках російсько-українського обміну.
Батьки військовополонених українців, яких Росія незаконно обстріляла і захопила біля Керченської протоки, не мають інформації про їх звільнення та повернення в Україну.
Віктор Сорока ще вранці 30 серпня приїхав в аеропорт “Київ”(Жуляни). На його думку, ймовірно, саме там прибуде літак з українськими полоненими.

“Ми приїхали по виклику батьківського відчуття. Але, на жаль, інформація про те, що хлопці вже в Україні, виявилося фейком. Ніхто нам це не підтвердив. Сподіваємось, що це буде сьогодні  ввечері, або вночі. Ми залишатимемось в Києві, доки не дочекаємося хлопців, – наголосив батько моряка.

В Офісі президента України наголосили, що процес переговорів щодо обміну полоненими триває. «Процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Інформація про його завершення не відповідає дійсності. Коли взаємне звільнення утримуваних осіб завершиться, Офіс президента повідомить про це на офіційних каналах», – відзначили в ОПУ.