Обласна влада радить тернополянам економити, а міська вимагає чіткого графіку відключень світла (Відео)

світлоСвітло на Тернопільщині відключатимуть і надалі. Але чітко передбачити: коли і кого залишать без електрики та попередити споживачів енергокомпанія не може.

Мовляв, вимкнення відбуваються в режимі реального часу. Тобто вказівки про вимкнення надходять протягом дня і не мають планового характеру. Тому у “Тернопільобленерго” та обладміністрації просять жителів області економити електроенергію і поставитися з розумінням до аварійних відключень.

Натомість у місті через відключення електропостачання виникла соціальна напруга, нарікає мер Тернополя.

Читайте також. Хто і коли залишиться без світла у «Тернопільобленерго» передбачити не можуть (Відео)

Причини останніх відключень пояснюють аварійною зупинкою енергоблоку на Запорізькій АЕС. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Ми плануємо до 10 числа налагодиться ситуація. Не можу сказати точно, щоб не обманювати, але десь орієнтовно до 10 числа. Є таке прохання від ОДА, від себе прошу людей із розумінням поставитися, не робити перевитрат енергії, – пояснює директор департаменту розвитку інфраструктури ОДА Василь Ясіновський.

Читайте також. Водіям на радість: у Тернополі загалом оновлять 21 світлофор

У Тернополі години максимального навантаження на електромережі - з 8 до 11 ранку та з 17 до 22 вечора. Проте це не означає, що саме в цей ча вимикатимуть світло, кажуть в обленерго.

- Я назвав години максимального навантаження Але відімкнення може бути і між цими годинами, коли ми не вкладаємося в доведені ліміти. Згідно із нашими нормативними документами, ми не відключаємо споживачів більше як на дві години, – говорить  директор енергозбуту ВАТ “Тернопільобленерго” Сергій Оляніцький.

В умовах аварійних відключень електропостачання споживачам рекомендують не користуватися ліфтами, вимикати електроприлади, виходячи з дому, пильнувати котли, особливо твердопаливні, та використовувати електроенергію ощадливо.

Читайте також. Вас попереджали: на Тернопіллі ввели в дію графіки аварійних вимкнень споживачів

У свою чергу, міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до керівництва ВАТ «Тернопільобленерго» із проханням надати чіткі графіки відключення електропостачання у Тернополі. Він просить належно інформувати населення міста про такі дії, а також майбутнє планове відключення електроенергії узгоджувати з Тернопільською міською радою.

- Внаслідок вибіркового відключення від електропостачання будівель комунального та житлового фонду міста у різних мікрорайонах Тернополя, без електричної енергії залишилися важливі соціальні об’єкти: навчальні заклади, дитячі будинки, об’єкти інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність міста, - йдеться у листі, який цитують на сайті міської ради. - Відсутність графіку, плану та попереджень щодо відключення електропостачання викликали соціальну напругу серед жителів міста та особливо персоналу дошкільних навчальних закладів, які не були готові до виникнення непередбачуваних ситуацій із вимкненням електроенергії, при цьому відсутність освітлення у темний період доби спричинила стресову ситуації у вихованців дитячих садків.