Обережно: на Тернопільському ставу – тонкий лід!

PC110041-n– Кожен повинен розуміти, яку небезпеку криє у собі лід. Особливо нині, коли з потеплінням він тоншає, – кажуть рятувальники. – Тож Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та не виходити на тонку кригу водойм. Це надзвичайно небезпечно!

Особливо це застереження стосується рибалок, яких можна найчастіше побачити посеред замерзлих водойм, наголошують в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Читайте також. «Риба не варта того, аби ризикувати заради неї життям», — тернопільські рятувальники (Відео)

– Не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки, – звертаються рятувальники до любителів зимової риболовлі. – Перш ніж ступити на лід, перевірте його товщину. Не пробивайте поряд, одну від одної, на невеликій ділянці багато лунок (відстань між ними має бути 5-6 м). Не ловіть рибу поблизу вимоїн і занадто далеко від берега. Також заборонено стрибати і бігати по льоду, збиратися у великі групи. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет і мотузку довжиною 15-20 м.

Не завадить мобільний телефон чи інший засіб зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час і поодинці, додають фахівці.

Читайте також. Рибалок просять до сильних морозів не виходити на Тернопільський став

– Пам’ятайте, дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які перебувають поруч із вами, – додають рятувальники. – Не забувайте роз’яснювати ці правила дітям!

Софія Левицька