Обама прокоментував перемогу Трампа

Президент США Барак Обама виступив з промовою, в якій він привітав Дональда Трампа з перемогою в президентських виборах.

Він вказав на те, що у нього з Трампом є «значні різночитання», проте підкреслив, що вісім років тому, коли його вперше обрали президентом, у нього теж були розбіжності у поглядах з Джорджем Бушем — молодшим, пише РБК.

Читайте також: Президентом США буде Дональд Трамп — Клінтон визнала свою поразку на виборах (Мапа, Відео)

Однак Обама заявив, що «зараз ми всі вболіваємо за його успіх в об’єднанні і управлінні країни», а «мирна передача влади є одним із наріжних каменів нашої демократії і протягом кількох місяців ми збираємося показати це всьому світу».

Читайте також: У США почались стихійні мітинги через перемогу Трампа. На біржах падіння, як після терактів 11 вересня (Відео)

Говорячи про підсумки виборів, Обама сказав, що «молоді люди, які тільки прийшли в політику, можуть бути збентежені результатами, проте я хочу, щоб ви знали, ви повинні залишатися натхненними і не ставати цинічними». Чинний президент США заявив, що програш підтримуваного боку виборів завжди сумна подія, однак на наступний день після оголошення результатів потрібно пам’ятати, що «ми одна команда, в першу чергу ми не демократи, не республіканці, а американці і патріоти», тому необхідно намагатися робити все можливе для покращення життя в країні.

Читайте також: Не все втрачено: чим корисна Україні перемога Трампа

Обама зізнався, що коли розмовляв з Трампом по телефону, то він підбадьорився. Глава держави заявив, що США потрібні «єдність, відкритість та повага до інститутів».