Об’єднавчий собор під загрозою? Заява Філарета сколихнула громадськість (Відео)

ф1Сьогодні почались консультації між представниками православних церков України та Вселенського патріархату щодо нюансів проведення 15 грудня об’єднавчого собору.

10 грудня – за 5 днів до собору – глава УПЦ КП заявив, що не згоден із деякими настановами Вселенського патріархату щодо проведення об’єднавчого собору, на якому 15 грудня мають створити єдину автокефальну помісну православну українську церкву та обрати її очільника.

Читайте також: Засекречений Томос: коли і хто оприлюднить документи, розроблені Синодом Вселенського патріархату (Відео)

Зокрема, вважає Філарет, главу нової церкви слід обирати публічно, а не таємно, як рекомендував Вселенський патріарх.

Загалом Філарет пояснив, що в ході собору УПЦ КП має намір використати ті вказівки Вселенського патріархату, які вважатиме за потрібне, а не всі.

Така заява глави УПЦ КП сколихнула громадськість і духовенство, заговорили навіть про демарш і загрозу скасування об’єднавчого собору. У Вселенському патріархаті також зреагували.

Однак, кажуть фахівці, такий обмін заявами – це ознака, що діалог триває і в ході консультацій, що почались сьогодні, компроміс буде обов’язково знайдений, а об’єднавчий собор 15 грудня відбудеться.

Всі подробиці – у сюжеті ТСН.