Низка фатальних помилок: стало відомо як і чому в Карпатах загинули досвічені туристи (Відео)

ф1Троє рятувальників отримали травми, проводячи унікальну операцію з порятунку туристів, які потрапили в негоду біля гори Піп Іван у Карпатах. Двоє з туристів загинули, не дійшовши кілька сотень метрів до рятувального поста.

Рятувальну операцію довелось проводити в умовах негоди і вкрай низьких температур, щоб жертв серед туристів не стало ще більше.

Один із двох загиблих – досвіlчений турист: 60-річний Павло Вінтонів був керівником коломийської станції юних туристів і в горах бував часто. Другий загиблий – 24-річний Роман, якого знайшли ще живим, та при спуску він помер.

Рятувальники кажуть, що причиною загибелі людей став цілий ряд фатальних помилок.

Так, група туристів чомусь не трималась разом: Романа знайшли на значній відстані від групи, між членами якої були сотні метрів.

Крім того, одяг туристів був зовсім не розрахований на зниження температури в горах: Павло Вінтонів був одягнений лише у футболку і флісовий светр, тоді як вночі мороз сягав двадцяти  градусів.

Ще більш фатальною обставиною стало те, що група рушила в гори, проігнорувавши попередження про погіршення погоди і без повідомлення рятувальників про свій похід.

Про низку фатальних помилок, що призвели до смерті двох людей, та подробиці унікальної рятувальної операції, що тривала від вечора п'ятниці і завершилась у неділю, - у сюжеті ТСН. Тиждень.