Нижня палата парламенту Великобританії підтримала перенесення Brexit

ф1Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов’язує уряд попросити у ЄС знову відтермінувати Brexit.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на AP.

Законопроект підтримали 313 парламентарів, проти були 312. 4 квітня його представлять на розгляд Палати лордів. Також у законі йдеться про те, що Британія не може покинути ЄС без угоди.

Читайте також: Brexit: названі дві нові офіційні дати можливого виходу Великобританії з ЄС (Відео)

Прем’єр Тереза Мей сказала, що буде просити ЄС про продовження терміну дії Brexit – відкладеного вже раз – щоб запобігти хаотичному та економічно неблагополучному виходу 12 квітня.

Лідери ЄС з обережністю привітали спроби британців. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що працюватиме “до останньої години”, щоб забезпечити належний Brexit, але підкреслила, що “ці рішення мають бути досягнуті перш за все в самій Британії”.

Читайте також: Жорсткий Brexit все ближче: парламент Великобританії не підтримує жодні умови виходу країни з ЄС

Мей прагне переконати Брюссель відкласти Brexit до 22 травня, щоб уникнути участі країни у виборах до Європарламенту, які пройдуть 23-26 травня.

Читайте також: Brexit: Великобританія проситиме ЄС про нове відтермінування (Відео)

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Британія не отримає жодних додаткових коротких відтермінувань Brexit, якщо її парламент не ратифікує угоду про вихід до 12 квітня.

У Британії є час до 12 квітня, щоб запропонувати план ЄС – який повинен бути прийнятий блоком – або країна вийде без угоди.