Нуланд назвала умови приєднання США до “нормандського” формату задля миру на Донбасі (Відео)

США можуть приєднатися до “нормандського” формату після консультацій з українською стороною і якщо побачать намір Путіна вивести російські війська з Донбасу.

Про такі передумови участі Сполучених штатів у переговорах для врегулювання ситуації на Донбасі заступник Держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

“Ми почнемо серйозні консультації з нашими українськими партнерами щодо того, як вони бачать Мінські угоди і як вони будуть рухатися до їх реалізації. І тоді ми подивимось, чи є потенційні підстави для нас бути залученими”, – заявила Нуланд.

Заступниця Держсекретаря США за підсумками саміту Президентів США і РФ у Женеві 16 червня наголосила, що сумніви у Сполучених штатів викликає насамперед позиція Володимира Путіна.

"Мінські угоди є єдиним письмовим документом, який ми маємо, в якому президент Путін запевнив, що вийде з Донбасу. Питання тепер у тому, чи президент Путін, який зараз на саміті в Женеві просив США знову долучитись до спроб реалізації Мінських угод, чи він справді серйозно налаштований піти геть з Донбасу?.. Можливо, це просто захисний щит для нинішнього конфлікту в очах Москви? Ми цього ще не знаємо, але ми готові протестувати це", - наголосила представниця Держдепартаменту США.

Вікторія Нуланд підкреслила, що США готові робити все від них залежне, щоб допомогти Україні відновити територіальну цілісність.

"Якщо ми справді відчуємо, що є підстави побачити реалізацію Мінських угод у безпечний і прийнятний для України спосіб – у спосіб, який відновить її суверенітет та територіальну цілісність на Донбасі взамін якогось типу політичної автономії для Донбасу і це призведе до виведення військ Росії та підтримуваних нею маріонеток – ми були б готові працювати над цим. Але ми не певні, що є серйозні підстави працювати над цим. Отже, ми протестуємо це в наступні тижні. Але почнемо це з дуже інтенсивних переговорів з Україною щодо того, як їй бачаться ці питання", - заявила Нуланд.

Більше – у повній версії інтерв’ю заступниці Держсекретаря США Вікторії Нуланд у відео "Радіо Свобода"