Новий скандал міжнародного рівня: до контрабанди цигарок через Закарпаття причетне МЗС України? (Фото, Відео)

Машину із дипломатичними номерами, забиту контрабандними цигарками, затримали ввечері 21 травня при виїзді з України в Угорщину через Закарпаття.

Інформацію про це, а також фото машини з партією контрабанди оприлюднив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

“В суботу увечері на пункті пропуску «Лужанка», що на українсько-угорському кордоні, припинена спроба контрабанди крупної партії сигарет, яку намагалися вивезти з України під виглядом дипломатичного вантажу.

–  Водій мікроавтобуса «Фольксваген-Транспортер» із дипломатичними номерами (автомобіль належить Посольству України в Словаччині) мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком Першого секретаря Посольства України в Словаччині О. Ліщишин, намагався вивезти за кордон понад п’ять із половиною тисяч блоків сигарет, –  заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. –   При цьому надав митникам і прикордонникам дипломатичний паспорт і підписаного власною дружиною листа, за яким із 21 по 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж і не підлягає контролю! Коли митники, запідозривши наявність контрабанди (сигнал про сигарети дав службовий собака) почали наполягати на огляді, С.Ліщишин вчинив скандал, погрожував викликом консула і т.д. Митники зв’язалися МЗС України і після отримання дозволу огляду мікроавтобуса виявили 5 тисяч 685 блоків сигарет вартістю 620 тисяч гривень. І сигарети, і мікроавтобус вилучені.

Г.Москаль звернувся до керівництва Прикордонної служби України, СБУ та Державної фіскальної служби з проханням заохотити співробітників, які проявили принциповість і не допустили контрабанду під виглядом дипломатичного вантажу.

–  Одночасно вертаюся до керівництва МЗС із проханням дати оцінку діям своїх підлеглих, які, прикриваючись дипломатичною недоторканністю, банально намагаються заробити на сигаретах, компрометують Україну і виставляють весь дипломатичний корпус на посміховисько, –  зазначає Г.Москаль.

контрабанда МЗС-авто з цигарками-місця сховкуконтрабанда МЗС-авто з цигарками

У МЗС України не заперечують, що дипломатичний паспорт у цьому авто мав родич українського дипломата.

Щодо самого дипломата будуть вживатися заходи, якщо буде доведена його причетність до перевезення контрабанди, пообіцяв сьогодні на брифінгу заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Один з пасажирів мав при собі дипломатичний паспорт, і як ми з'ясували, - це член сім'ї одного з наших посольств. Це не кадровий співробітник нашої служби, це - член сім'ї нашого співробітника. На жаль, більше інформації, особливо підтвердження тієї інформації, яка є у вільному доступі в Інтернеті, на даний момент у мене немає", - зазначив він.

Відео - телеканал "112 Україна".