Правоохоронні органи окупували бандитами – новий прокурор Києва

144039-81Новий прокурор Києва: “Правоохоронні органи стали бандитами. Кадри треба міняти, скарги громадян переглядати”.

Про це пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, який у складі групи журналістів побував на зустрічі з новим прокурором Києва – Миколою Герасимюком.

Герасимюк був заступником Генпрокурора в 2007 році, після цього в органах прокуратури не працював, пише Бутусов у Фейсбуці.

Новий прокурор сказав кілька слів про себе і зазначив, що хоче з перших днів максимальної прозорості, відкритості, готовий реагувати на будь-які запитання преси.

Читайте також. Кличко вирішив боротися за посаду мера Києва

“Сказав приблизно наступне: “Правоохоронні органи перетворилися на бандитів. Я намагався проаналізувати за скаргами громадян, хто з районних прокурорів краще або гірше справлявся. Виявилося, що вибирати нема з кого – скарг скрізь дуже багато. Люди повинні повірити в прокуратуру. Вважаю, що повинні бути інші кадри. Будемо переглядати скарги громадян. За крісло триматися не буду – не впораюся, піду сам””, – цитує його журналіст, який у свою чергу висловив побажання: “Багато років прокуратура Києва була не органом правосуддя, а структурою по рейдерським захопленням і відбирання прав власності у громадян – будинків, землі. Прокуратура кришувала весь незаконний бізнес у столиці а прокурори володіли і володіють сотнями кіосків, базарами, автостоянками, спірною нерухомістю. Зараз ви даєте людям надію – і Вас завалять тисячами скарг і справ. Тому прошу приділити особливу увагу прийому громадян, щоб вони побачили головне – їх заяви прийняті, вони вивішені на сайті у відкритому доступі, і визначена черговість розгляду. Тоді буде довіра до нової влади в прокуратурі”.

За словами Бутусова, зустріч була короткою і діловою: "Тому від себе видаю йому кредит довіри. А киянам прошу допомогти у контролі дій прокуратури Києва - якщо ви стикаєтеся з корупцією в діях співробітників прокуратури, то звертайтеся в установленому порядку зі скаргою або пишіть в пресу. Пора наводити порядок у столиці - тепер після публічних зобов'язань Герасимюка ми знаємо, з кого спитати за порушення законності. І ми будемо питати з усією суворістю! Так що досить ховатися - давайте допомагати владі - двері відчинені.

Джерело: Цензор.нет.