Новий парламент має історичну місію – повернути довіру українців до влади – зазначив новопризначений Голова Верховної Ради

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

29 серпня відбулося перше засідання Верховної Ради ІХ скликання. Депутати прийняли присягу та ухвалили низку важливих рішень. Зокрема, обрали спікера, віце-спікерів, уклали коаліційну угоду та сформували комітети, повідомляє 24 Канал.

Депутати під час засідання 29 серпня обрали головою Верховної Ради лідера партії “Слуга народу” Дмитра Разумкова. “За” проголосували 382 депутатів, “проти” – 26, ще 11 не проголосували.

Під час виступу Дмитро Разумков зазначив, що упродовж багатьох років довіра населення до влади зменшилася.

Сьогодні ми маємо кардинально оновлену владу – це 80% нових облич у Верховній Раді,
– сказав Разумков. Разумков зазначив, що нова Верховна Рада має історичну місію – повернути довіру українців до влади, запустити законодавчі ініціативи стрімкого економічного зростання, очистити владу від корупції.

Новий спікер виділив 3 напрямки роботи Ради 9 скликання:

  1. Реформи інститутів влади і Верховної Ради України (Разумков відзначив на необхідності прийняти законопроекти про зняття недоторканості, про кнопкодавство, прогули депутатів, процедуру імпічменту та багато інших)
  2. Очищення влади від корупційних практик (зокрема, закон про незаконне збагачення)
  3. Запуск механізмів стрімкого економічного зростання (мета – зростання економіки на 5-7% уже наступного року, ліквідація монополії)

Дивіться відео голосування за голову Верховної Ради України:

Основні обов’язки спікера Верховної Ради

► Проводити засідання Верховної Ради з дотриманням вимог Регламенту.
► Організовувати роботу Верховної Ради та координувати діяльність її органів.
► Підписувати акти, прийняті Верховною Радою, засвідчуючи відповідність їхнього змісту прийнятим рішенням.
► Забезпечувати дотримання календарного плану роботи сесії та порядку денного пленарних засідань.
► Представляти Верховну Раду у зносинах з іншими органами державної влади України та органами влади інших держав і міжнародними організаціями.
​► Звертатися до суду з позовом про дострокове припинення повноважень народного депутата.

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Біографія Дмитра Разумкова

Дмитро Разумков – 35-річний політтехнолог, був спікером штабу та одним з головних політичних консультантів Володимира Зеленського у президентській компанії 2019 року. Керуючий партнер та директор компанії політичного консалтингу “Ukrainian Politconsulting Group”.

Сім’я Разумкова

Дмитро Разумков є старшим сином покійного першого помічника екс-президента Леоніда Кучми Олександра Разумкова та акторки, народної артистки України Наталії Кудрі. По батьку Дмитро має рідного брата Гліба. Він народився у цивільному шлюбі Олександра Разумкова та головної редакторки “Дзеркало тижня” Юлії Мостової. Згодом, Гліба всиновив політик Анатолій Гриценко, який одружився з Мостовою у 2003 році.Лідер “Слуги народу” одружений. Має двох дітей.

Освіта

Разумков навчався в Київському ліцеї № 38. Має дві вищі освіти, адже закінчив Київський інститут міжнародних відносин імені Шевченка за спеціальністю “Міжнародні економічні відносин” і Національний університет державної податкової служби за спеціальністю “Правознавство”.

Кар’єра

У сфері політконсалтингу та виборчих процесів працює з 2006 року. Він спеціалізується на питаннях інформаційно-аналітичної роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, а також адаптації та впровадження політтехнологій для реалізації стратегій з формування громадської думки та іміджу.

Політичну кар’єру Разумков розпочинав у “Партії регіонів” – у 2006 у 22-річному віці входив до молодіжного крила політсили яке називалося “Молоді регіони”. Проте, після перемоги Януковича на виборах у 2010 році, вийшов з партії.

“Мені тоді було 22 роки. Мій прихід в Партію регіонів був усвідомлений після 2004 року. Я не підтримував Віктора Ющенка. І так я потрапив у “Партію регіонів”. Я ніколи не був у молодих Регіонах. Це – фейк. Прийшов туди, тому що я не сприймав ситуацію у державі у 2004, 2005 і 2006 роках”, – розповідав раніше Разумков.

У 2010-2014 роках працював із політиком Сергієм Тігіпком. Зауважимо, саме батько Дмитра Олександр Разумков пропонував банкіра Тігіпка на посаду віце-прем’єр-міністра з економічних питань в уряді Павла Лазаренка у 90-х роках.

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Співпраця з Зеленським

Під час президентської кампанії у 2019 році був політичним консультантом кандидата Володимира Зеленського. Він переконував, що співпрацював з чинним президентом виключно на волонтерських засадах і не мав жодних домовленостей про державні посади.

Разумков також був одним з найвідоміших радників Зеленського і представляв його позицію на всіх каналах та політичних шоу перед виборами. У ЗЕкоманді він відповідав за питання внутрішньої політики.

Цікаві факти

Дмитро Разумков публічно принципово говорить російською мовою, аби показати Росії-агресору, що “в Україні не ущемляють права російськомовних і їх не потрібно захищати”. Також переконаний, що питання мови не на часі, поки в Україні триває війна.

Лідер партії “Слуга народу”

27 травня Дмитро Разумков очолив президентську партію “Слуга народу”. Керівником штабу партії став Олександр Корнієнко.

До цього, лідером політсили був Іван Баканов – керівник Студії “Квартал 95”. Проте, 22 травня президент Зеленський призначив його першим заступником голови СБУ і начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. Тому, згідно з Конституцією, Баканов не може бути членом партій.