Новорічний подарунок! ДАІ відкладає запуск фото- і відеофіксації порушень на дорогах

даі2-фотоДержавтоінспекція України вирішила перенести запуск системи фото- і відеофіксації порушень Правил дорожнього руху на невизначений термін, повідомляє Auto.Mail.ru.

Запуск нової системи повинен був відбутися вже в січні 2014 року, але через відсутність грошей «листи щастя» поки відродити не вдасться , передає FirstGear. За інформацією ресурсу, тендер на поставку обладнання планувалося провести в грудні, але це стало неможливо через події в країні, труднощі з ухваленням законодавчої бази, а також через брак коштів на закупівлю.

У ДАІ також зазначили, що наше суспільство поки не готове до такого серйозного нововведення. Адже, на думку представників відомства, впровадження автоматичної фіксації викличе хвилю протестів і скандалів з боку автомобілістів. Такі настрої можуть перерости у глобальне невдоволення на тлі подій, що відбуваються в Україні. Втім ДАІ не відмовляється від планів з впровадження подібної системи вже в найближчому майбутньому і пояснює це загальноприйнятою європейською практикою.

Як повідомлялося, Міністерство внутрішніх справ України планує прибрати інспекторів з доріг і замінити їх електронікою. На думку керівника Центру безпеки дорожнього руху при МВС України Сергія БУДНИКА, незабаром інспекторів на дорогах країни може поменшати. Перш за все, слід виключити суб’єктивний фактор – порушення повинні документуватися засобами автоматичної фото- і відеофіксації. Так, системи «Гарпун» уже працюють на кількох українських трасах. Точну вартість комплексу «Гарпун» в міліції не називають але вже закупили 137 приладів TruCAM, вартість кожного з яких становить 99 тис. грн.