Нові ціни на проїзд у Києві особливо вдарять по кишенях студентів

171Після 1 січня вартість квитка в муніципальному транспорті Києва — автобусах, тролейбусах, трамваях, фунікулері — зросте до 3 гривень. Вартість проїзду в метро поки що остаточно не визначена — йдеться про інтервал між 3 і 3,5 грн. Однак запасатися жетонами наперед не варто — з нового року їхній колір буде змінено, пише «УМ». Більше тепер доведеться заплатити і «зайцям», які попадуться контролерам: вартість штрафу зросте з 30 до 60 гривень. А от вартість проїзних квитків обіцяють зберегти на нинішньому рівні.

У КМДА причиною підвищення називають відсутність коштів на зарплату працівникам транспорту та труднощі, які виникли при впровадженні електронного квитка. Правда, за словами директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Євгена Водовозова, «система електронного квитка через неконструктивну позицію керівника метрополітену переноситься з 1 січня на 1 липня».

Більшість киян вважає, що нові ціни жодним чином не вплинуть на якість, комфорт та безпеку транспорту. Підвищення цін не виправдане, бо в транспортв сидіння поламані, скрiзь бруд і пил, кондиціонери влітку — взагалі щось із розряду фантастики. Ніякого комфорту і безпеки. Особливо нові ціни вдарять по кишенях студентів.

«УМ» порахувала, що вартість однiєї поїздки на роботу та назад, якщо брати до уваги один із видів транспорту та метро, коштуватиме з нового року щонайменше 13 грн. На місяць (якщо відкинути вихідні) це становитиме 260 гривень. Не виключено, що слідом за громадським транспортом, ціни на проїзд піднімуть і «маршрутки». А якість, комфорт і швидкість перевезень залишаться, на жаль, незмінними.