“Нові та чесні вибори у Білорусі!” – які країни об’єдналися до цього заклику

Латвія, Литва та Естонія закликали провести нові, “вільні та чесні” вибори президента Білорусі. Про це йдеться у спільній заяві прем’єр-міністрів трьох країн Балтії.

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас, прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш і прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс зустрілися 14-15 серпня 2020 року в естонському місті Тарту в рамках Балтійської ради міністрів.

Прем’єр-міністри висловили “глибоке занепокоєння насильницьким придушенням мирних протестів і політичними репресіями влади проти опозиції після білоруських президентських виборів, які не були ні вільними, ні чесними”.

“Прем’єр-міністри закликають білоруську владу припинити насильство по відношенню до мирних демонстрантів, звільнити всіх політичних в’язнів і тих, хто був затриманий в ході протестів. Прем’єр-міністри закликають Республіку Білорусь провести вільні і чесні президентські вибори, забезпечивши прозорість процедур та участь міжнародних спостерігачів”, – йдеться у спільній заяві.

Прем’єр-міністри також закликають Європейський союз знайти можливості ввести санкції проти посадових осіб, відповідальних за застосування насильства, не караючи при цьому народ Білорусі за дії його керівництва.

“Також важливо, щоб ЄС знайшов шляхи і способи надати більшу підтримку білоруському громадянському суспільству, оскільки білоруси заслуговують жити у відкритому і вільному суспільстві”, – йдеться у спільній заяві.

  • 15 серпня у Мінську біля метро Пушкінська тисячі жителів вийшли на акцію пам’яті загиблого під час протестів Олександра Тарайковського.
  • Тим часом Лукашенко під час телефонної розмови обговорив з президентом Росії Путіним протести в країні.
  • У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі тривають масові акції протесту у зв’язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • У ніч на 13 серпня у кількох білоруських містах силовики затримали 700 осіб, тоді як за перші дні протестів — 6 тисяч.
  • Пізніше зі слідчих ізоляторів почали звільняти учасників акцій протесту.
  • 14 серпня працівники промислових підприємств Білорусі вдруге вийшли на акції солідарності з вимогою переглянути результати виборів президента країни та припинити насильство щодо громадян.