Нові штрафи для українських водіїв: тепер “шумахерам” доведеться добре подумати, перед тим, як порушувати ПДР

даіСмертельна аварія у Харкові, внаслідок якої загинуло шестеро людей, а інші постраждалі і досі перебувають на лікарняних ліжках та не можуть оговтатися від шоку, спонукала українських чиновників посилити штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Так, 15 листопада в Верховній Раді зареєстровали законопроект щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху.

Автором документа став очільник МВС Арсен Аваков.

Так, законопроект передбачає за перевищення швидкості на 10 км / год (тобто за їзду 60 км / год) штраф у розмірі 340 грн. Зазначимо, наразі за перевищення швидкості до 20 км / год немає покарання.

За перевищення швидкості на 50 км / год – штраф має становити 3400 грн.

Якщо ж кермувальник утік з місця аварії, то муситиме сплатити штраф 3400 грн (було 255 грн.) або його можуть позбавити прав на півроку (також раніше передбачалися виправні роботи до 40 годин).

По-новому тепер первірятимуть водіїв і на алкоголь: тепер правоохоронці мають право робити це, якщо поведінка водія видалася їм підозрілою. Процес перевірки повинні знімати на відео, а якщо немає можливості цього зробити, то залучати двох свідків.

Поправки посилюють відповідальність водіїв за вчинення аварії.

Зокрема, за ДТП, внаслідок якого потерпілому нанесено травми  середньої тяжкості, штраф становитиме 1700-5100 грн. (раніше – 340-850 грн) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін до п’яти років (раніше – до трьох років).

За аналогічне ДТП, де водій був п’яний, загрожує термін до трьох років. Винуватців ДТП в разі тяжких тілесних ушкоджень або смерті потерпілого можуть запроторити за грати на термін від 4 до 10 років.

А якщо в крові виявлять алкоголь або наркотики – від 7 до 12 років.

Крім того, прописані нові правила, як потрібно поводитися в разі зупинки поліцейським авто. Водії зобов’язані передати (а не тільки показати) патрульному свої документи, заглушити машину і вийняти ключ, покласти руки на кермо і не виходити з авто, поки поліцейський не дозволить.

Якщо в авто є пасажир, то він теж не повинен виходити поки не дозволить поліцейський. За відмову передати документи поліцейському загрожує штраф 10200 грн.

Також поліцейський має право оглянути авто: заглянути в багажник, салон, під капот, подивитися номер кузова, оглянути причіп.