Новації виборів-2014 на Тернопіллі: веб-камери, брак інформації і… бюлетенів

Рустам Ергешов і Тетяна Семусь
Рустам Ергешов і Тетяна Семусь

Системних порушень на цих виборах громадські активісти КВУ і «ОПОРи» не помітили. Негаразди, які є, на загальну картину волевиявлення вплинути не здатні.

Юрист Тернопільського осередку КВУ Тетяна Семусь порадила всім скористатися новацією, що доступна цього разу під час виборчої кампанії.

Читайте також. КВУ на Тернопіллі зареєстрував більше порушень, ніж правоохоронці (Відео)

Йдеться про веб-камери у кількох школах Тернополя, завдяки яким можна самим усе побачити і переконатися у відсутності проблем на ДВК. Більшість камер Централізованої системи відео-спостереження є публічними та доступні для он-лайн перегляду через Інтернет-портал: http://webcam.te.ua.

- Ці камери встановлені так, що вони не заважають працювати членам комісій, - каже вона. – Крім того, вони не порушують законодавства – як саме голосують люди, не видно. Але загальна картина – показова…

Вона також нагадала про неправильне розміщення кабінок на деяких ДВК, не належно оформлені дільниці із інформацією про кандидатів… за спинами членів комісій. У Гусятинському районі на дільницях її взагалі не розвісили.

Крім того, на 9 ДВК у Тернополі привезли замало бюлетенів. Їх, за законом має бути на 0,5% більше, як виборців у списку. Натомість голови ДВК отримати точну кількість або навіть меншу за число виборців у списку.

Читайте також. Які порушення виборчого законодавства зафіксували правоохоронці на Тернопіллі? (Відео)

Про порушення повідомляють і представники «ОПОРИ».

- У Бережанському районі надто багато людей раптом захотіли голосувати на дому. Це число зросло на 500 з часу минулих виборів, то ми хочемо поїхати, перевірити, - каже координатор мережі в Тернопільській області Рустам Ергешов. – У Зборові наші спостерігачі зафіксували пряму агітацію «Свободи» у день виборів. Людям ще сьогодні розносили листівки.

До того ж, як він каже, траплялися типові для сіл порушення: вручення бюлетенів виборцям без паспортів, брак урн і відсутність контрольних листів у них.

Читайте також. “ОПОРА” пов’язує побиття спостерігача у Тернополі із його позицією щодо агітації без вихідних даних (Відео)

Координатор кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у місті Зборів (ОВК № 165) Ігор Білик повідомляє:

У селі Несторівці (ДВК №610459), відбувся конфлікт між членом комісії та головою ДВК, причиною конфлікту стала заміна членів ДВК які мають ходити з урнами для голосування до виборців, що голосують на дому. В результаті даного інциденту голова ДВК покинула ВД.

У Бережанах ДВК №610010 із кількістю виборців 724. Для повноцінної роботи такої дільниці необхідно 4 урни, натомість є лише 3.

Читайте також. Такої брудної виборчої кампанії на Тернопіллі не пам’ятають навіть політики із 20-річним стажем (Відео)

Координатор кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у місті Збараж (ОВК №164) Віталій Дембіцький повідомляє:

На ДВК №610778 у селі Фащівка, Тернопільського району кількість виборців 120. Загубили печатку. Було складено акт про даний випадок у ДВК та ОВК.

ДВК №610643 у Ланівцях зафіксована маніпуляція бюлетенями. На дільниці наявно 900 бюлетенів, а кількість виборців 901.

На тій же ВД спостерігач зафіксував випадок, коли двоє виборців зайшли в одну кабінку для голосування. Члени ДВК відмовляються складати акт порушення та надати дані осіб що вчинили правопорушення. Даний інцидент розслідується нашими спостерігачами та юристами.

Софія Левицька