Новації дозволять зменшити кількість планових промивань водогонів у Тернополі

серетЦех механічного зневоднення мулу збудують у Тернополі за кошти з кредиту, який надасть Світовий Банк і Фонд чистих технологій.

Нагадаємо, близько 37 мільйонів доларів мають використати для модернізації системи водопостачання і водовідведення в обласному центрі.

Читайте також. У Тернополі через 3-4 роки з кранів тектиме питна вода, обіцяє міська влада

ІА «7 Днів-Україна» вже писала про те, що у планах – будівництво станції зі знезалізнення води. Втім, у рамках проекту планують збудувати ще й цех механічного зневоднення мулу.

- Така установка зневоднення дозволить не лише зменшити обсяги скидання рідкого осаду, а й припинити це взагалі, - каже директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

Натомість станція знезалізнення, як ми повідомляли, має покращити якість питної води в Тернополі.

Читайте також. КП “Тернопільводоканал” просить споживачів не «перетягувати» борги у наступний рік (Відео)

- Саме знезараження буде відбуватися так званими змішаними оксид антами, - пояснив Володимир Кузьма. - Це найсучасніша система, яку поступово починають впроваджувати в Україні. Технологія належить американцям. Таким чином ми зменшимо кількість скарг на якість води, які час від часу надходять у диспетчерську службу водоканалу. З іншого боку, дуже сподіваємося, що новація дозволить суттєво зменшити кількість планових промивань водопровідних мереж, пов’язаних із наявністю у воді осаду заліза.

Софія Левицька