Бюджет-2015 на Тернопіллі: щось передають на фінансування місцевим бюджетам, субвенцій на дороги не буде

СкибилякДержбюджет-2015 – ухвалений і підписаний. Тож основні показники місцевих бюджетів на цей рік обговорили в Тернопільській ОДА.

Так, з 1 січня 2015 року мінімальна зарплата становитиме 1218 грн, з 1 грудня наступного року вона зросте до 1378 грн. Посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня наступного року становитиме 852 грн, з 1 грудня 2015 – 1012 грн.

Читайте також. У «Голосі України» опубліковано текст держбюджету на 2015 рік

Про це повідомив директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк (на фото – прим.) під час наради під керівництвом виконувача обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака. Також Степан Скибиляк того дня окреслив основні показники обласного бюджету-2015, повідомив сайт ОДА.

- Формування показників місцевих бюджетів здійснили на основі змін до податкового та бюджетного кодексів і реформи міжбюджетних відносин, а також основних напрямків бюджетної політики. Згідно з новим законодавством місцеві бюджети області обраховані в розмірі 5,9 мільярда гривень, - повідомив Степан Скибиляк. – Сюди входить базова дотація та власні доходи.

Окремо у державному бюджеті, за його словами, розраховані субвенції. Так, освітня становить 1293,8 млн грн, медична – 1109,6 млн грн, субвенція на підготовку робітничих кадрів – 184,7 млн грн, виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям – 1249,2 мнл грн., надання пільг і субсидій населенню на житлово-комунальні послуги – 301,6 млн грн, послуги зв’язку і пільговий проїзд – 39,6 млн грн.

Читайте також. Порошенко підписав закон про держбюджет на 2015 рік

Розмір базової дотації, як каже пан Скибиляк, – 328,3 мільйона гривень.

- Уперше цього року на фінансування місцевим бюджетам передають чотири освітянських заклади, один медичний і три фізкультурно-спортивні товариства: «Динамо», «Спартак», «Україна», - зауважив Степан Скибиляк.

Він також зазначив, що цього року передбачається стабілізаційна дотація, обсяг якої – 2 млрд грн. Її область може отримати за умови, якщо базова дотація та власні доходи не забезпечать виплати зарплати та оплати за енергоносії.

Читайте також. Президент підписав закон про введення додаткового імпортного збору

Окреслив директор департаменту фінансів і нововведення у бюджетному законодавстві. Так, із районних бюджетів будуть фінансуватися дошкільні навчальні заклади, будинки культури, клуби, бібліотеки, а з сільських бюджетів – органи місцевого самоврядування, комунальне господарство, благоустрій та інші видатки. Для цього в районних бюджетах залишається 60% замість 15% податку на доходи фізосіб.

- Доходи сільських бюджетів складатимуть із єдиного податку, плати за землю, комунальне майно. Також органам місцевого самоврядування передають кошти на утримання доріг, - підкреслив Степан Скибиляк. – Відраховуватимуть акцизний податок з продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, таким чином формуватимуть спеціальний фонд бюджету для утримання і будівництва комунальних доріг. Цьогоріч субвенцій на дороги не буде.

Читайте також. Президент підписав закон про реформу міжбюджетних відносин

Виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак дав доручення керівникам департаментів і структурних підрозділів ОДА надати уточненні бюджетні запити та проаналізувати виконання Програм, які діють в області.

- Що стосується бюджету-2015, болючими для нас залишаються чимало питань, однак зараз нам потрібно напружено працювати над його формуванням, - зазначив Іван Крисак.

Софія Левицька