Нова вірусна пневмонія: чим небезпечна

Фото: Winson Wong
Фото: Winson Wong

У китайському місті Ухань вже 60 осіб потрапили в лікарню з симптомами нової вірусної пневмонії. Щонайменше 15 з них заражені одним і тим же штамом — коронавірусом.

Про це повідомляє газета South China Morning Post.

Йдеться про родича вірусів атипової пневмонії та гострого респіраторного синдрому. Зазначається, що, як і в попередніх випадках, пацієнти, ймовірно, заразилися ним від тварин. Однак поки немає підстав вважати, що нова пневмонія буде такою ж небезпечною. Немає наразі і даних, що хвороба може передаватися між людьми.

Нагадаємо, 3 січня у місті Ухань підтвердили 44 випадки захворювання на невідому форму пневмонії.Через спалах захворювання у Сінгапурі та Гонконзі ввели додаткові процеси обстеження мандрівників із міста Ухань.

Зазначалося, що цей вірус може бути пов’язаний з тяжким гострим респіраторним синдромом (ТГРС або Sars). У 2002—2003 роках ця потенційно смертельна хвороба виникла у Китаї та забрала життя близько 700 людей із різних країн світу. У соцмережах порівнюють невідому форму пневмонії з тяжким гострим респіраторним синдромом. Втім поліція Уханю заявила, що покарала 8 людей, які «публікували чи поширювали брехливу інформацію без перевірки».

У Всесвітній організації з охорони здоров’я заявили, що стежать за спалахом і тримають контакт із китайською владою.