“Нормандський формат”: у чому небезпека для України (Відео)

ф1Найнебезпечнішим для України на зустрічі 9 грудня “нормандської четвірки” може стати підписання міжнародного документа, в якому Україна візьме на себе нові зобов’язання, тоді як Росія зафіксує в документі, що не є причиною і учасником конфлікту на Донбасі.

Як повідомлояє ТСН. Тиждень, від такого найгіршого для України сценарію розвитку подій застерігають українську сторону міжнародні експерти.

Наслідки підписання Мінських угод показують, що Путін і далі буде “грати брудно”. Його мета незмінна: Президент РФ не відмовиться від прагнення контролювати окупований Донбас і дистабілізувати ситуацію в Україні, але робити це гібридно. Саме тому Кремль так наполягає на “виборах” в самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” без виведення звідти російських військ і повернення Україні контролю над окупованої частиною кордону.

Прагнення ж України протилежні. Тому Президенту України вкрай важливо не втратити пильності під час двосторонніх переговорів з Путіним та переговорів “четвірки”.

Читайте також: Зеленський назвав своє головне завдання під час зустрічі «нормандської четвірки» (Відео)

Експерти нагадують, що саме піля двосторонніх зустрічей з Путіним Янукович відмовився підписати Угоду про асоціацію з ЄС, а Макрон змінив риторику і більше не вважає путінсьтку Росію країною-терористом. У Німеччини ж із Росією “газова історія” про зведення “Північного потоку-2”.

Те, що Путін знову хоче прив’язати політику до російського газу, демонструють заяви Кремля про бажання президента РФ на “номрандській зустрічі” обговорити питання транзиту газу з РФ до Європи.

Читайте також: У Путіна заплановані двосторонні переговори з Зеленським: став відомим розклад «нормандської зустрічі»

Тому, застерігають експерти, за підсумками зустрічі “нормандської четвірки” в Парижі 9 грудня найкращим варіантом для України було б підписання документа, що констатує успіхи “четіврки” в просуванні дипломатичного врегулювання ситуації на Донбасі та домовленості про продовження політичних переговорів для досягнення нових домовленостей. Краще рухатись покроково і повільно, ніж про мир на Донбасі Європа і Росія домовлятимуться без України, наголошують експерти.

Більше подробиць – у сюжеті ТСН. Тиждень