Норма про “кешбек” – рада прийняла закон щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Володимир Зеленський підписав закон про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та зміни до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Ці закони спрямовано на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обороту частки готівкових розрахунків, “сірого”товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій – комп’ютер, планшет, смартфон. На нього лише повинно бути встановлено відповідне програмне забезпечення.

З 1 жовтня 2020 року запроваджується так званий кешбек, який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг). Штрафні санкції застосовуються у разі порушення вимог щодо РРО.

Норма про "кешбек" набуває чинності з 1 жовтня 2020 року. Вона передбачає, що споживач, який здійснив покупку більш як на 100 грн та отримав чек, має можливість перевірити його на автентичність, і якщо з'ясується, що розрахунковий документ в електронній формі не переданий контролюючим органам, - написати скаргу, на підставі якої може бути призначена перевірка.

Якщо перевірка підтвердить, що продавець порушив порядок проведення розрахункових операцій, його оштрафують, а покупцю повернуть 100% вартості придбаних товарів.