Нобелівську премію з економіки присудили за боротьбу з бідністю

1571048810-7012Лауреатами Нобелівської премії з економіки стали Абхіджит Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер за «експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю». Джерело
Представлений ними новий підхід до боротьби з бідністю пропонує вирішення глобальної проблеми по частинах — врегулювання окремих питань у кінцевому підсумку веде до вирішення загального завдання.

Дослідження Банерджі, Креймера і Дюфло, зокрема, дозволили поліпшити програми освіти для більш ніж 5 млн дітей в Індії, а також посприяли наданню субсидій на профілактичну медичну допомогу в багатьох країнах. Абхіджит Банерджі — американо-індійський вчений, Естер Дюфло — представниця Франції, Майкл Кремер — економіст зі США.
Вони розділять премію в рівних частках. Дюфло стала лише другою в історії Нобелівської премії з економіки жінкою-лауреатом. Їй 46 років, вона стала наймолодшим економістом, удостоєним нагороди. Премія з економіки була заснована Банком Швеції і вручається з 1969 року. Вона закриває «нобелівський тиждень», протягом якого оголошують імена лауреатів.