Воєнний стан і мобілізація в Україні продовжені до 23 серпня – рішення ВР

Фото – Ярослав Железняк

Рішення про продовження воєнного стану та мобілізації в Україні відразу на 90 днів – до ранку 23 серпня – український парламент прийняв 22 травня.

Як офіційно повідомляє Верховна рада України, в пленарному режимі за затвердження відповідних указів Президента України проголосувала конституційна більшість народних депутатів.

“Верховна рада України продовжила дію воєнного стану в державі на 90 діб до 23 серпня 2022 року. “За” проголосували 320 нардепів. Також продовжено загальну мобілізацію”, – сказано в повідомленні українського парламенту.

Читайте також: Продовження відразу на 3 місяці воєнного стану в Україні: у Зеленського пояснили причину (Документ)

Нагадаємо, раніше представник Президента України в Конституційному суді України пояснив, що продовження воєнного стану та мобілізації в Україні відразу на 3 місяці зумовлене термінами воєнних дій, зокрема, переходу ЗСУ у контрнаступ.

Нагадаємо, вперше воєнний стан в Україні був запроваджений на 30 днів із ранку 24 лютого - дня початку війни Росії проти України. Після цього воєнний стан Верховна рада затвердженням відповідних Указів Президента України продовжувала ще двічі на терміни по 30 днів.