Німців у Тернополі переконували, що без них реформи в Україні неможливі (Фото)

P7030066-nПредставники Німеччини обговорили з керівництвом Тернопілля шляхи гуманітарного співробітництва.

Про перспективи двостороннього гуманітарного співробітництва між нашим краєм і Німеччиною йшлося під час зустрічі керівника відділу співпраці Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Даніели Бергельт, керівника благодійного фонду «Гуманітарна допомога міста Білефельд» Петера Регера та заступника голови фонду Андреаса Ріхерта із заступником голови Тернопільської обладміністрації Леонідом Бицюрою та заступником директора департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Тернопільської ОДА Русланом Куликом.

Читайте також. «Наявність бренду сприяє створенню «обличчя» міста», — кажуть на Тернопіллі (Відео)

Зустріч відбулася сьогодні, 18 листопада, у приміщенні ОДА, повідомив сайт адміністрації. Леонід Бицюра подякував представникам Німеччини за візит і зазначив, що ця країна є найбільшим партнером  Тернопільщини і займає перше місце серед 38 країн-інвесторів області.

– Зараз ми розраховуємо на підтримку в економічних процесах з боку європейських країн, зокрема Німеччини, – наголосив він. – Ми зацікавлені в розвитку підприємництва, починаючи від сільськогосподарських кооперативів і закінчуючи машинобудівними заводами. Будь-яку підтримку з вашого боку ми радо приймемо.

Читайте також. На Тернопіллі незабаром працюватимуть почесні консули шести країн, а також — інвестиційний омбудсмен (Відео)

Нині дуже потрібна підтримка німецьких експертів у сфері енергозбереження, переробки відходів сільського господарства, у розробці екологічних проектів, зокрема з очищення води, переробки твердих побутових відходів. Не обійтися без допомоги іноземних експертів і в проведенні реформ, наголосив Леонід Бицюра.

– Ми потребуємо змін. Насамперед повинні бути змінені світогляд і спосіб мислення, це важко роботи, коли ти не знайомий з практиками ЄС у сфері державного управління, підприємництва, – акцентував чиновник.

Керівник відділу співпраці Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Даніела Бергельт наголосила, що надання консультаційної допомоги країнам-партнерам  має перспективу і представники Німеччини неодноразово переконувалися в цьому.

Читайте також. «На жителя Тернопілля припадає 60 доларів інвестицій — потрібні негайні зміни», — Леонід Бицюра (Відео)

Натомість Руслан Кулик зауважив, що підприємствам Тернопільщини дуже необхідно вміти презентувати свій потенціал за кордоном. Тому звернувся до представників з ініціативою посприяти у проведенні презентації потенціалу підприємств Тернопілля у Посольстві ФРН та інших містах.

– Тернопільщина має міста-побратими в Польщі, однак ми зацікавлені у налагодженні таких же стосунків і з містами Німеччини,  – зауважив він.

Читайте також. «Інвестор хоче знати: скільки треба вкласти і за який час він отримає прибуток», — Руслан Кулик (Відео)

Даніела Бергельт висловила сподівання, що співпраця у такому форматі можлива і буде взаємовигідною для обох сторін. Також у рамках зустрічі обговорили питання надання допомоги у  створенні Центрів реабілітації для учасників АТО, поранених, надання психологічної допомоги для них, можливості гуманітарної допомоги для військових, відпочинку дітей військовослужбовців за кордоном тощо.

Софія Левицька