Німеччина змінила віковий ценз щеплення від Covid-19 вакциною AstraZeneca

Щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca у Німеччині тепер роблять лише людям, яким виповнилось 60 років. Молодших щеплять вакцинами інших виробників.

Таке рішення влада Німеччини прийняла через раніше отримані повідомлення про випадки тромбозу в щеплених препаратом AstraZeneca, повідомляє “Укрінформ“.

Оскільки випадки тромбозу були зафіксовані у людей, молодших за 60 років, то людей такого віку у Німеччині вирішили щепити іншою вакциною, тоді як AstraZeneca використовуватиметься для вакцинації старших за 60 років.

Читайте також: AstraZeneca не знайшла доказів тромбозу від щеплення

Від 31 березня вакцинувати препаратом AstraZeneca у Німеччині старших за 60 років ухвалили федеральний та земельні міністри охорони здоров’я на підставі висновку Постійної комісії з питань вакцинації (Sitko).

"Це, без сумніву, невдача", - прокоментував рішення міністр охорони здоров’я ФРН Єнс Шпан, але підкреслив важливість довіри до вакцини.

Читайте також: Вакцина AstraZeneca не утворює тромби – Європа масово поновлює щеплення (Відео)

Частка AstraZeneca сягає 20% серед усіх вакцин, які Німеччина використовує зараз для проведення вакцинації.

До цього часу в країні було зафіксовано 31 випадок виникнення тромбозу після отримання AstraZeneca, 9 людей (7 жінок і 2 чоловіки) померли від цього.

Читайте також: AstraZeneca переіменувала свою “європейську” вакцину проти коронавірусу

У Німеччині принаймні одну дозу вакцини отримали вже близько 9,5 млн людей.

Читайте також: За добу у світі понад 600 тисяч нових випадків Covid-19 і більше 12 тисяч смертей