“Ніхто не заступився, жодна людина” – Ірина Догань, над якою знущалися в Донецьку

1Ірина Довгань, яку терористи прив’язали до стовпа, а мешканці Донецька над нею знущалися, розказала у подробицях про свої тортури. За словами жінки, її забрали вдома в Яинуватому, пише Радіо свобода.

Після цього терористи віддали її осетинському батальйону, який знущався над нею протягом цілого дня.

«Мене звели на перший поверх, і я потрапила в кімнату з двадцятьма людьми кавказької національності. Почалися просто тотальні знущання. Один дістав патрони і стріляв мені біля вуха багато разів. Я оглухла, досі погано чую. Вони дивилися в планшеті мої фотографії, і там в скріншоті випадково виявилося обличчя одного з присутніх там осетинів, його звуть Заур, він досить відома в інтернеті особистість.

Я колись просто проскріншотіла, щоб своєю знайомою показати, що в Донецьку з’явилися не українці, не росіяни навіть, а найманці з інших країн. Коли знайшли фотографію Заура, то він спочатку знущався наді мною дуже сильно, змушував мене з витягнутою рукою кричати “Зіг хайль!”, Бо він говорив, що я фашистка. Коли я відмовилася, мене били, я лежала на підлозі, він присів, так мені кричав у вуха, я не знаю, скільки десятків разів: “Зіг хайль!”, Вони все кричали. Я закривала голову. Вони говорили: “Повернись тією стороною, ми повинні примірятися, як ми зараз тебе будемо гвалтувати. Скільки людей ти хочеш – 10, 20? Нас тут багато. Ми можемо тобі і 40, і 50 забезпечити”. Так все це тривало дуже довгий час. Я сказала все пін-коди всіх карток своїх сімейних, тому що вони вимагали», – розповідає жінка

За словами Довгань, коли її прив’язали до стовпа у Донецьку з табличкою в руках, її вдарили чимало жінок та перехожих.

«Зупинялися якісь машини, виходили добре одягнені молоді хлопці, і спочатку один фотографувався на моєму фоні, потім віддавав фотоапарат або телефон, інший фотографувався. Так само чинили й дівчата. Ніхто не заступився, жодна людина. Мені говорили, що я фашистка, тварь, що я навідниця працюю і вбиваю дітей. Я кричала, що у мене двоє дітей, внучка, я не вбиваю нікого і ніколи не вбивала», – пригадує свої тортури жінка.

Нагадаємо, 26 серпня Ірину Довгань, загорнуту в державний прапор України терористи прив’язали до “ганебного стовпа”. В руки жінці дали табличку “Вона вбиває наших дітей – агент карателів”. До жінки підходили перехожі і знущалися з неї. На фотографії з місця подій, яка потрапила в інтернет, впізнали жінку, яка била Довгань.