Ні кроку назад: візит представників Генштабу ЗСУ до Золотого розставив “крапки над “і” у розведенні сил (Відео)

Представники Міноборони України прямують на зустріч із мешканцями Золотого. Фото - Міноборони України
Представники Міноборони України прямують на зустріч із мешканцями Золотого. Фото – Міноборони України

Після розведення сил мешканці Золотого-4 і Катеринівки на Луганщині залишаться під охороною української влади.

У цьому 7 жовтня запевняли місцевих мешканців представники Генштабу ЗСУ. Мешканці Золотого-4 схвильовані своєю долею після розведення військ на цій ділянці фронту і ставляться д оцього по-різному. Одні вбачають у українських військових единий захист від російської окупації і категорично проти відходу бійців ЗСУ, інші – за розведення, бо після цього, вважають, обстріли Золотого припиняться. Ті, хто за розведення, не приховували, що в 2014-му ходили на “референдум”, організований сепаратистами.

Читайте також: «Буде нам капець», — мешканці Золотого-4 радикально проти відведення ЗСУ (Відео)

Як заявив заступник Командувача ООС генерал Бондар, зі своїх позицій у Золотому-4 українські військові під час розведення сил не відійдуть.

"Ніхто звідси нікуди не піде. Ні кроку назад", - сказав про українських військових на позиціях біля Золотого-4 генерал ЗСУ Богдан Бондар.

"Це не "сіра зона, ми -українська територія..." - уточнуювали мешканці Золотого-4.

"100%", - гарантував заступнки Командувача ООС.

Читайте також: Міноборони України пояснило умови розведення військ у двох точках Донбасу і обставини припинення процесу

А от сусідній Катеринівці ситуація після розведення військ буде іншою - звідти українські військові відійдуть, та залишиться українська поліція. Українські правоохороці патрулюватимуть вулиці зі 12-ма житловими будинками Катеринівки, які увійдуть у "буферну зону".

Під час спілкування з представниками Генштабу ЗСУ незручні запитання ставили їм і ветерани АТО, які прибули обороняти від російських окупантів Золоте після розведення сил.

Читайте також: Розведення військ на двох ділянках фронту Донбасу сьогодні не почнеться — Пристайко пояснив причину (Відео)

За підсумками зустрічі з місцевими мешканцями керівництво української армії заявило, що мешканці Золотого підтримують ідею розведення військ.

Всі подробиці непростого спілкування у Золотому - у сюжеті 5 каналу