Незалежна Шотландія збереже королеву і фунт

Шотландія любить королеву, але матиме власне військо. Фото: maxi-travel.net
Шотландія любить королеву, але матиме власне військо.
Фото: maxi-travel.net

У разі незалежності у Шотландії будуть власні війська. Податки уряд буде збирати незалежно від Лондона, і очікується, що їх не буде підвищено.

У незалежній Шотландії в якості валюти пропонується залишити британський фунт стерлінгів, а головою країни – королеву Великобританії. Про це йдеться у документі, що описує устрій нової держави, який представлено на сайті уряду Шотландії.

Згідно з проектом, у Шотландії будуть власні збройні сили. Її уряд буде збирати податки незалежно від Лондона, і, як очікується, вони їх не буде підвищено.

Незалежність північної частини Великобританії може бути проголошено за результатами референдуму, який відбудеться 18 вересня 2014 року. Напередодні голосування перший міністр Шотландії і лідер Шотландської національної партії Алекс Саменд опублікував документ, покликаний довести виборцям необхідність набуття Шотландією суверенітету.

Нагадаємо, раніше місцева влада на чолі з Шотландською національною партією SNP представили план переходу до незалежності у разі позитивного результату референдуму 2014 року. Так, якщо Шотландія відокремиться від Сполученого Королівства восени наступного року, День незалежності буде призначено у березні 2016 року. Перші парламентські вибори тоді пройдуть у травні того ж року.

У жовтні 2012 року британський прем’єр Девід Кемерон і перший міністр Шотландії Алекс Салмонд підписали угоду, що регламентує проведення восени 2014 року референдуму. У ньому зможуть взяти участь усі жителі Шотландії, включаючи 16 – та 17-річних підлітків.

Шотландія є частиною Великобританії з 1707 року. 24 березня вважається датою укладення “Союзу корон” у 1603 році він об’єднав Англію і Шотландію у династичну унію, в рамках якої два королівства понад сто років залишалися незалежними.

За матеріалами: ZN.UA.