Монетизація субсидій: в “Ощадбанку” пояснили, як отримати гроші без черг (Покрокова інструкція)

ф412 березня в Україні стартувала виплата монетизованих субсидій.

Як заявили у Кабінеті міністрів України з посиланням на дані “Ощадбанку”, який проводить ці виплати, перший день минув без збоїв і 12 березня через систему платежів “Швидка копійка” виплачено субсидій на суму 19,4 млн грн, які були оформлені 11172 переказами. На карти зараховано 204 224 перекази на суму 333,4 млн грн.

Більшість запитань виникає у тих отримувачів субсидій, хто не має рахунків у цьому державному банку. Їм цей рахунок треба буде відкрити, прийшовши в банк особисто. В “Ощадбанку” пояснили, як уникнути черг при відкритті рахунку для отримання монетизованих субсидій.

На сайті банку для отримувачів монетизованих субсидій створили спеціальний розділ, у якому роз’яснення, як отриматимати монетизовану субсидію грошима.

Тим, кому субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року і хто не має рахунку в “Ощадбанку”, щоб уникнути черг, банкіри радять скористатись електронним записом для призначення дати і часу візиту в банк для відкриття рахунка.

Окремо повідомлений алгоритм отримання монетизованих субсидій для отримувачів, яким субсидія була призначена до кінця 2018 року.

ф1

Також оприлюднена покрокова інструкція для тих, кому субсидію призначили з початку 2019 року.

Скористатись можна і послугами контакт-центру Ощадбанку (0 800 210 800), однак там наголошують, що банк відповідає лише за отримання коштів субсидіанта, а не за призначення субсидій, тому в контакт-центрі Ощадбанку можна дізнатись тільки таку інформацію:

  • процедуру виплати субсидії через систему «Швидка копійка» або на поточні рахунки, відкриті в Ощадбанку;
  • порядок призначення зустрічей на відвідування відділень Ощадбанку;
  • розмір призначеної субсидії;

Відділення Ощадбанку не надають жодних консультацій щодо субсидії

Інформацію щодо будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії можна дізнатись у найближчому структурному підрозділі з питань соціального захисту населення

Інформацію щодо спожитих послуг, нарахованих сум за комунальні послуги, розміру заборгованості/переплати можна дізнатись у надавачів комунальних послуг.