«Непридатних за станом здоров’я у війська відправляти не будуть», – полковник Володимир Катинський (Графіка)

P5220035-nНе всіх тернополян, яким прийшла повістка, відправлятимуть до війська, т. в. о. Тернопільського обласного військового комісара полковник Володимир Катинський.

Нагадаємо, на Тернопільщині четверта черга часткової мобілізації – в активній фазі. У військові навчальні центри днями вже відправили перших чоловіків, які отримали повістки.

Читайте також. Військовий комісар звернувся до жителів Тернопільської області (Відео)

– Ми повинні дати можливість відпочити тим, хто зараз перебуває на передовій. Я думаю, після відновлення сил вони повернуться. Звертаюся до всіх краян: не бійтеся! Ми вже маємо потужне військове забезпечення формою, харчуванням і засобами індивідуального захисту, – каже полковник Володимир Катинський.

Разом із тим, як повідомив офіцер, не усі військовозобов’язані, які отримали повістки, будуть мобілізовані до лав Збройних Сил чи інших військових формувань України. При кожному районному військовому комісаріаті працює військово-лікарська комісія, яка здійснює ретельний медичний огляд кожного потенційного захисника Вітчизни. Про це ІА «7 Днів-Україна» повідомив Василь Лабай – представник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України.

Читайте також. У навчальні центри з Тернополя поїхали перші мобілізовані за четвертою хвилею (Відео)

– Якщо, під час проходження огляду неможливо визначити діагноз військовозобов’язаного, його направляють на додаткове медичне обстеження у лікувальні заклади області. Аж тоді виносять рішення: придатний він чи непридатний до військової служби. Непридатних за станом здоров’я військовозобов’язаних у війська відправляти не будуть, – наголосив полковник.

Після проведення медичного обстеження здійснять призов на військову службу. Мобілізованих направлять у навчальні військові частини та навчальні центри, де вони проходитимуть підготовку.

Довідково. Тернопільська обласна організація ВГО «Спілка офіцерів України» розповсюджує дуже цікаві інфографіки, що дають максимум інформації для мобілізованих та їхніх родин. Ви також можете з ними ознайомитися.

Софія Левицька