Шинку і ковбасу, які щойно дістали з коптильні, розвішують на деревах у саду, аби м’ясо охололо. Світлини ковбас між цвітом яблуні викликали чималий ажіотаж серед користувачів мережі.
Традиція коптити, або, як кажуть на Західній Україні, вудити, м’ясо до Великодня в домашніх умовах все ще жива.
Так досі роблять добрі господарі, які живуть в приватних будинках і можуть на подвір’ї чи в кінці городу поставити невелику коптильню: зазвичай то залізна бочка без дна, внизу якої жар після вогнища (краще з гілок вишні чи іншого запашного дерева), а зверху на горизонтальній палі мліють розвішані у тому духмяному димі різні шинки, ковбаси та інші смаколики з м’са.
Так, на гілках дерев, зокрема, охолоджує м’ясо мешканка Мукачевого на Закарпатті Галина Кравець, яка й виклала на своїй сторінці у Фейсбук неймовірні фото “ковбасного” саду.
"Яблуневий сад. Врожай сімнадцятого", - так назвала серію своїх опублікованих 12 квітня у мережі фотографій Галина Кравець.
"Це вчорашні світлини. Мама робила ковбаски, маринувала м'ясо, а я контролювала процес", - написала авторка.
На запитання у коментарях, чому ковбаси висять на деревах, Галина Кравець пояснила, що на яблунях вони просто охолоджуються: "Гарячі не складеш, тому що поламаються, деформуються, а так оптимальний варіант".
Світлини ковбас між цвітом яблуні викликали чималий ажіотаж серед користувачів мережі.
У своїх коментарях вони захоплювались неймовірним видовищем, як яблуні "цвітуть" шинкою та ковбасою:
"Ой, Боже! То у вас в Україні ковбаса росте на деревах?" - здивувався Taras Maluzynsky з Канади.
"Як же ж це прекрасно!!!!!!" - захопився Тарас Черна.
"Хочеться до вас по одне кільце тої пахнючої ковбаски і кавалочок тої рум'яної шинки!.... Нууууу, чому досі ще не придумали телепортацію?!!", - додала Галя Гринечко.
"Шкода шо ви далеко - прийшов би хоч понюхати вудженину", - зізнався Василь Малиновський.
"Я б нащепив таке дерево, як називається сорт?" - помріяв жартома Богдан Бедрило.