Без Цемаха довести, що Кремль причетний до збиття літака МН17, набагато складніше: Петро Порошенко про перебіг суду в Гаазі

11Гаазький окружний суд сьогодні почав розгляд справи щодо збиття літака Boeing 777 рейсу МН17 у судовому комплексі “Схіпхол”.

За словами п’ятого ПрезидентаУкраїни Петра Порошенка, які він висловив на сторінці у Фейсбук, наша спільна мета – покарання тих, хто приймав остаточне рішення та віддавав злочинні накази. «І хоча Цемаха наша недосвідчена влада віддала Москві і довести ланцюжок до Кремля тепер набагато складніше, справедливість восторжествує», – переконаний п’ятий він.

Пасажирський літак “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Всі загинули.

19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та застосування ракетного комплексу "Бук", з якого збили літак.

Підозрювані:

- так званий екс-міністр оборони угруповання "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) (Росія);

- полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава так званого "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський (Росія);

- заступник голови так званого "ГРУ ДНР" Олег Пулатов (Росія);

- Леонід Харченко (Україна), який воював на боці угруповання "ДНР".

Підозрюваних оголошено в міжнародний розшук.

- Поки що йдеться лише про середню ланку відповідальних. Розпочалося все з копіткої, але важливої роботи у рамках Спільної слідчої групи, яку свого часу створював особистими контактами з керівництвом постраждалих країн", – повідомив Петро Порошенко.