«Небезпеку в собі може таїти коробка з-під цукерок чи банка з-під кави», – тернопільські міліціонери

3.43_bПравоохоронці просять тернополян повідомляти про підозрілі предмети та осіб, які можуть чинити протиправні чи провокаційні дії.

З метою запобігання злочинам із використанням зброї, вибухівки, інших провокаційних дій, що можуть дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі, а також з метою недопущення та попередження резонансних злочинів  на території області  правоохоронці  вживають додаткових заходів безпеки.

Читайте також. Тернополян просять про ймовірні диверсії та теракти повідомляти в СБУ

– Міліціонери звертаються до краян з проханням повідомляти про підозрілі предмети та  осіб, які можуть чинити протиправні та провокаційні дії, – повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Тернополян повинні насторожити валізи, пакунки, залишені у людних місцях без нагляду, насамперед, якщо від предмета надходить характерне годинникове цокання, чи до нього приєднані нетипові деталі. Коробка з-під цукерок, банка з-під кави, книга, блокнот, якщо від них пахне пальним, гасом, розчинником  і їхня маса значно перевищує звичну, можуть нести потенційну загрозу для оточуючих.

Читайте також. Обійшлося: у коробці, яку виявили біля водозабору у Тернополі, бомби не було (Відео)

Наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів (дроту, ниток, шнурів, важелів) ще одна ознака можливої наявності вибухового пристрою. Небезпечний предмет зловмисники можуть заховати у смітті, відходах будівельних матеріалів, тимчасових конструкціях та іншому.

Зловмисники можуть прикріпити вибуховий  пристрій до автомобільного чи залізничного транспортного засобу. Потенційно небезпечним є автомобіль, припаркований у неконтрольованій зоні й залишений на тривалий час без нагляду.

- Якщо ви виявили дивний предмет, схожий на вибуховий пристрій, негайно телефонуйте до міліції. До приїзду спеціалістів у жодному разі не намагайтесь перенести знахідку чи самостійно її розібрати, - кажуть у міліції.

Читайте також. Тернопіль: правоохоронці стежитимуть, аби не було диверсій, провокацій, терактів

Правоохоронці також звертаються до перевізників. Просять у разі виявлення фактів перевезення небезпечних вантажів або осіб, поведінка чи зовнішній вигляд яких викликає підозру у вчиненні протиправних, провокаційних дій, повідомляти про це органи внутрішніх справ.

- За найменшої підозри щодо сторонніх осіб, які без діла тиняються біля будинку чи квартири, повідомляйте дільничного інспектора, патрульних міліціонерів, телефонуйте до чергової частини. Намагайтеся запам’ятати прикмети підозрілих осіб, - наголошують правоохоронці.

Довідково. Краян просять повідомляти про підозрілі предмети та  осіб, які можуть чинити протиправні чи провокаційні дії, за телефонами у Тернополі: (0352) 27-12-58, 27-12-30 або 102 - у будь-який підрозділ внутрішніх справ.

Софія Левицька