«Небезпечна і руйнівна суміш,»- секретар РНБО Олександр Турчинов про російську ментальність

15Перемогти ворога можна тільки тоді, коли знаєш його сутність – так думає секретар української РНБО Олександр Турчинов, пише «Діалог».

Здавна класики світової літератури намагалися збагнути ті глибини російської душі, якими так уміло користувалася влада і царської Росії, і імперії під назвою «СРСР», і нинішньої РФ, одягаючи свій народ у солдатські однострої та кидаючи його на підкорення сусідів. Є відомий вислів про  те, що Росію розумом не пізнати.

Турчинов радить звернутися до класиків російської літератури, яким-то вже відомі всі таємничі порухи. У творі Льва Толстого «Хаджі Мурат» є моторошний опис того, як підкорюючи свободолюбивий Кавказ, російський загін розгромив звичайне гірське поселення. Усіх жителів аулу, від старого до малого, убили. Цей уривок, як каже Турчинов, дуже добре відображає суть ментальності росіян.

«Ця страшна суміш ординської жорстокості, тайгового хамства і багатовікової рабської озлобленості і створили феномен російського народу. Він небезпечний і руйнівний, схильний до агресії (безглуздої і нещадної). Тоталітарна форма державності для нього є необхідною системою стримувань і приборкання. Війна стала для російських формою самореалізації, коли не стримують, коли можна проявити своє нутро».