Не зрадники? Українські військові, які побували в Росії, зараз у Запоріжжі. З ними працюють психологи і прокурори

275548Стало відомо, що 41 український військовий з 51-ї механізованої бригади нині перебуває у Запоріжжі. Минулої п’ятниці вони перейшли кордон і потрапили на територію Росії.

Як пише “ВВС Україна“, в обласному військовому комісаріаті підтверджують цю інформацію. Однак не уточнюють, як саме бійці потрапили до Росії і як повернулися в Україну.

У неділю міністерство оборони України оголосило про службове розслідування у зв’язку з повідомленнями, що група військовослужбовців наприкінці минулого тижня перейшла кордон у бік РФ.

Про результати розслідування мали протягом доби повідомити президентові Петру Порошенку.

У прес-службі міністерства не змогли сказати, чим закінчилося це розслідування і чи триває воно досі.

Читайте також. Перші зрадники? Міністр оборони підтвердив, що понад 40 українських військових перетнули кордон з Росією

До Запоріжжя також своїм ходом прибули 21 службовець з 24-ї механізованої бригади (місто Яворів, Львівщина), які кажуть, що їхній командир покинув їх на полі бою, вказавши напрямок на Запоріжжя.

Як розповів у Запоріжжі журналістам Михайло Логвинов, заступник обласного військового комісара, бійці, яких тривалий час обстрілювали "Градами", вийшли в Куйбишевському районі без патронів і харчів. Серед них багато контужених.

Їх доправили на територію 55-ї окремої артилерійської бригади – туди, ж де перебувають і солдати, що повернулися з Росії. За словами пана Логвинова, стан бійців психічно тяжкий. З ними працюють кіровоградські психологи, проводить слідчі дії прокуратура.

Читайте також. “Вони не перейшли на бік ворога, просто хотіли жити”, – каже про ситуацію в зоні АТО нардеп з Тернопілля

Заступник військового комісара, зіславшись на таємницю слідства, не розповів, як і чому українські військові опинилися в Росії і потім повернулися в Україну.

За його словами, не дивлячись на те, що з ними працює дніпропетровська військова прокуратура, ці люди не вважаються затриманими і не перебувають під охороною.

Раніше журналіст "Інтера" Роман Бочкала написав на своєму Facebook, що солдатів підозрюють у дезертирстві, приставили до них воєнізовану охорону і відібрали мобільні телефони.

Читайте також. Львівська механізована бригада №24 на Луганщині просить її розблокувати – активіст

За версією офіцера 51-ї бригади Дмитра Радченка, яку озвучив телеканал "1+1", його бойові товариші відступили на російську територію в районі "Ізвариного" на Луганщині, щоб не потрапити в полон сепаратистів.

Він також сказав, що в них закінчилася їжа та боєприпаси, а техніку знищили.