Не вирішиться політичний конфлікт, на валютному ринку України може початись паніка – експерт

панікаДевальвація гривні припиниться, якщо в політичному протистоянні в Україні з’явиться хоч натяк на вирішення конфлікту. Такий прогноз відносно майбутнього курсу гривні у коментарі Finance.UA озвучив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

“Валютний ринок подібний до нервової системи в економічному організмі. Це найбільш чутливий нерв, який першим і найбільш болісно реагує на кризові ситуації, при чому на кризові ситуації не лише економічні, але політичні. Саме зараз в Україні є гостра політична криза, навіть можна сказати, протистояння, і безумовно це дає реакцію на валютному ринку. А якби в нас функціонував повноцінний фондовий ринок, то ця реакція була б ще і на фондовому ринку. Хоча я не виключаю, що і там буде спостерігатись знецінення акцій українських компаній”, – сказав експерт.

Але процес може зупинитися, якщо намітиться шлях до розв’язання конфлікту. “Щодня ми спостерігаємо девальвацію гривні і якщо в політичному протистоянні не буде з’являтись хоч якийсь обрій його припинення, то боюсь, що на валютному ринку може розпочатись справжня наростаюча паніка. Населення просто з метою захисту своїх заощаджень чи доходів всі вільні гривні буде намагатись поміняти на тверді валюти, які не знеціняться”, – вважає Новак.

Конкретного прогнозу про те, як низько може впасти гривня, зараз дати неможливо. “Тому що багато чого залежить і від наших банкірів. Тому що вони також люди і вони мають також активи, якщо вони зреагують подібним чином, як і населення, тоді девальвація буде відбуватись набагато швидше і набагато глибше. Поки що дуже сумнівно, що в 2014 році залишиться в межах прогнозу, який заклав уряд в бюджет 2014 року, тобто 8,5 грн/дол. Майже 100% можу сказати, що ми вийдемо за цю межу”, – зпрогнозував він.