“Не все, про що ми говорили з Президентом, – для газетних шпальт”, – Володимир Голоднюк зі Збаража (Фото, Відео)

Голоднюк«Золота Зірка» Героя “Небесної сотні” Устима Голоднюка зі Збаража тепер зберігатиметься у його матері.

Нагадаємо, 20 лютого в Києві проходила низка заходів з нагоди роковин загибелі “Небесної сотні”. Для вшанування пам’яті Героїв України у столицю запросили їхні родини. Враженнями від поїздки із журналістом “Народного слова” погодився поділитися батько Устима Голоднюка – Володимир.

Читайте також. Тернопілля: на могилі Устима Голоднюка освятили лицарський хрест (Фото, Відео)

– Володимире Васильовичу, з якими емоціями повернулися з Києва?

- Думав, поставлю та освячу пам’ятник на могилі сина і стане трішки легше, але легше не стало. Отримував нагороду з рук Президента України і відчував біль у серці – нестерпно читати «посмертно». «Золоту Зірку» одразу передав мамі Устима і подякував їй за сина. Орден зберігатиметься в Ірини.

Для мене особисто важлива не нагорода, важливе визнання "Небесної сотні" Героями України. Їхній вчинок - справді героїчний, а не просто загибель, трагічний випадок… Вони не тікали, коли в них, беззбройних стріляли і вбивали, а бігли вперед , щоб рятувати поранених. Це справжній героїзм і відданість. Вони хотіли, щоб держава була демократичною, а влада працювала для народу і йшли заради цього до кінця, не боячись втратити власне життя.

- Чи вдалося поговорити з Президентом?

- Так. У мене була приватна розмова з Президентом України. Не все те, про що ми говорили – для газетних шпальт. Скажу єдине, що Петро Олексійович наголосив, що зараз, у важкий для України час, ми маємо бути єдиними, бо лише так переможемо ворога, а я висловив свою точку зору з приводу того, як би мали розгортатися події на сході України.

Читайте також. Земляків — Героїв «Небесної сотні» пам’ятають на Тернопіллі (Фото)

- Які враження від заходів, які відбулися 20 лютого на Майдані з нагоди роковин смерті лицарів "Небесної сотні"?

- Мабуть, я не знаю, як насправді ми мали б відзначати річницю загибелі "Небесної сотні", але від того, що я бачив, надто віяло «совком», багато було пафосу. Родини загиблих посадили в окремій ложі, куди до нас підходив Президент, відділили від людей кордоном. А ми, і я зараз кажу думку всіх родин, воліли би бути серед людей у той момент. Однак з іншого боку розуміємо, війна в країні внесла свої корективи і мали бути вжиті посилені заходи безпеки.

- Чи є зрушення у розслідуванні масових розстрілів?

- Зараз родини Героїв планують зустріч з новим Генеральним прокурором України, адвокати переглядають справи, готують питання. На словах ми чуємо, що є певні зрушення у розслідуванні вбивств наших рідних, тому хочемо переконатися, що це - насправді так і винні будуть знайдені та покарані...

До речі, Володимир Голоднюк після загибелі сина цілком віддався волонтерській діяльності. Наразі він очолює Громадську організацію "Штаб національного спротиву Збаразького району".

- Хочу особливо подякувати своєму товаришу Дубодєлу Юрію, який ретельно вивчив потреби бійців та зумів придбати і відправити нам з Іспанії 4 потужних біноклі і шість суперових тактичних ножів.
Дякую Юрко! - написав чоловік під одним із фото на своїй сторінці у "Фейсбук".

Власне, там багато фотофактів, що свідчать про ефективність допомоги волонтерів зі Збаража (див. нижче - прим.).

Довідково. Штаб працює лише в інтересах бійців АТО - Громадська організація "Штаб національного спротиву Збаразького району", № рахунку 26000055109726, ПАТ КБ ПРИВАТБАНК, ЄДРПОУ 39570509, МФО 338783, призначення платежу - "благодійна допомога для потреб АТО".

Софія Левицька