Не треба боротися з емоціями, краще їх – вивчати, радить психолог

Гаев-nЕмоції, почуття, відчуття… Це – те, що дає смак нашому життю, наповнює його неповторністю і те, що може зробити його просто нестерпним, штовхаючи нас у прірву.

– Починаю нову серію своїх статей під загальною назвою “Емоції – шлях до розуміння і прийняття”, – каже психолог Наталія Гаєвська. – На власному досвіді знаю, наскільки важливим є вміти давати собі раду з власними і чужими емоціями та почуттями, оскільки я неодноразово ставала заручником власних переживань і пристрастей.

До такої роботи фахівця підштовхнула величезна кількість публікацій на кшталт: “Як приборкати в собі гнів”, “Як перемогти заздрість”, “10 способів стати щасливим” тощо.

– Усе нібито добре і правильно, але мені весь час чогось бракувало, – додає пані Гаєвська. – Адже дуже мало інформації було про те, як навчитися РОЗУМІТИ і ПРИЙМАТИ свої переживання. І не лише свої – такими, як вони є, не боротися з ними, а вивчати їх.

Тому фахівець спробувала дану прогалину заповнити. На велику науковість її статті не претендують. Це - швидше її власний погляд на речі, підкріплені терапевтичним досвідом і величезною кількістю прочитаних "мудрих книжок", де вже багато хто до жінки намагався сказати, можливо, й те ж саме, але іншими словами

- А ще – у мене за плечима велика кількість зустрічей і безпосереднього спілкування зі звичайними людьми, які вміють любити і ненавидіти, прощати і заздрити, гніватись і бути милосердними... – підсумовує фахівець. - Кожен з них у тій чи іншій мірі був моїм вчителем.
Що з цього всього вийшло - судити вам! Буду рада вашим коментарям, відгукам та запитанням.

Отже, початок циклу публікацій під назвою "Емоції - шлях до розуміння і прийняття" – 25 січня 2014 р.

Довідково. Попередні публікації психолога на сайті «7 Днів-Україна»:

Читайте також. Психолог Наталія Гаєвська – про розкіш просто любити власних дітей

Читайте також. Українці з покоління в покоління передають душевні травми – психолог

Читайте також. У 60-ті в Україні виросло ціле покоління занедбаних дітей, – психолог

Читайте також. Проблеми в Україні створюють “баби з яйцями”, – психолог

Читайте також. Євромайдан треба оцінювати реально і аналізувати системно, тоді не буде зневіри, – психолог

Читайте також. Нині головна рушійна сила в Україні – люди покоління “дядька Федора” із мультика, – психолог