Не тільки літаки: британська розвідка надала свої дані про втрати РФ від вибухів у “Саках”

Вибухи на аеродромі “Саки” в інфрачервоному зображенні супутника. Фото – @Maxar з Твіттер Christopher Miller

Внаслідок вибухів, що прогриміли 9 серпня на привласненому для армії РФ аеродромі “Саки” в окупованому Криму, Росія втратила значну кількість боєприпасів на 4-х складах.

Про це з посиланням на свою воєнну розвідку повідомило Міністерство оборони Великобританії.

"Великі грибоподібні хмари... були результатом детонації чотирьох незакритих складів боєприпасів", - заявила британська розвідка.

Читайте також: Відомі втрати ворога від вибухів в окупованому Криму – наслідки з аеродрому армії РФ (Відео)

Розвідка Великобританії нарахувала 8 втрачених армією РФ бойових літаків. Також у британській розвідці відзначили ушкодження аеродрому внаслідок вибухів.

"Центральна ділянка розгону "Саки" зазнала серйозних пошкоджень", - заявили в Міноборони Великобританії.

Читайте також: Супутники зафіксували розгромні для РФ наслідки вибухів на присвоєному кримському аеродромі (Фото, Відео)

У розвідці Великобританії вважають: хоч аеродром досі може бути придатним для використання, та через вибухи Росія втратила місце дислокації своїх військ, яке вважала безпечним.

Читайте також: Стало відомо, якому літаку РФ точно вдалося вціліти під час вибухів на аеродромі “Саки” (Відео) 

Дослівно у повідомленні сказано наступне:

"9 серпня 2022 року на Сакському військовому аеродромі в західному Криму прогриміли вибухи.

Початкова причина вибухів невідома, але великі грибоподібні хмари, видимі на відео очевидців, майже напевно були результатом детонації чотирьох незакритих складів боєприпасів.

Щонайменше п'ять винищувачів-бомбардувальників Су-24 FENCER і три багатоцільові Су-30 FLANKER H були майже напевно знищені або серйозно пошкоджені в результаті вибухів. Центральна ділянка розгону «Саки» зазнала серйозних пошкоджень, але аеродром, ймовірно, залишається придатним до експлуатації.

Втрата восьми бойових літаків становить незначну частку від загального парку літаків, доступних Росії для підтримки війни. Але в першу чергу «Саки» використовувалися як база для авіації Чорноморського флоту Росії.

Спроможність морської авіації флоту зараз значно погіршена. Цей інцидент, ймовірно, змусить російську армію переглянути своє сприйняття загрози. Напевно, Крим сприймався як безпечний тил".