Не раз писали, що здали будинок в експлуатацію, а він до того років як дев’яносто стояв: краєзнавець Тарас Циклиняк видав книгу історій про Тернопіль (Відео)

Старий Тернопіль, фото з вільних джерел.
Старий Тернопіль, фото з вільних джерел.

Тернопільський краєзнавець Тарас Циклиняк відомий у місті багатьом тим, хто цікавиться історією Тернополя, його вулиць, характерами й вподобаннями людей, які жили тут 60-70 років тому. Про них, про тогочасний побут і суспільні настрої він написав серію книг «Дитинcтво Тернополя».

Як зізнається сам автор, повідомляє tarnopol.te.ua. «У «Пацанах повоєнних років» я намагався хамити, як тільки міг. Із такою великою кількістю іронії, напевне, про минуле Тернополя ще не писали. Щоправда, її там помітять далеко не всі і це, насправді, добре. Хочу наголосити: ці книжки… не мають жодного стосунку до історії як науки», — каже Тарас Циклиняк.

Можливо, цим вони й особливо цікаві, бо розповідають про живих людей, вулиці й провулки міста як їх пам’ятають сучасники. «Стільки світлин із руїнами та сталінами-ленінами ще ніхто у книжках про Тернопіль не друкував», — зізнається автор і задає риторичне запитання:«Що таке Тернопіль?!». Тарас Циклиняк шукає відповідь на нього вже 10 років, бо саме стільки часу досліджував побутове минуле міста й тільки тепер презентував роботу краянам.

Відео UA:Тернопіль.