Не потрібно боятися погроз Росії, – Порошенко

порошенкоНародний депутат Петро Порошенко сказав про те, що ми 22 роки живемо в умовах Митного союзу й ці умови не принесли нам ніяких дивідендів.

За словами Порошенка, всі інвестиції, які до нас приходять — з Кіпру чи Голландії. Це два лідери серед європейських країн за нашим інвестиціям , і структура цих грошей зрозуміла.

– Тільки після підписання угоди про асоціацію до нас прийдуть серйозні російські інвестиції , тому що Україна повинна для них стати країною з зрозумілою мовою , із зрозумілим бізнес- кліматом , і з зовсім іншими економічними показниками. Подивіться на реальні економічні дані 2005 року. Тоді, у першому півріччі , зросли інвестиції , заробили суди , почала вибудовуватися правова система . І все це було всього лише ефектом від реалізації надій! Чи зможемо ми повторити це сьогодні ? Очевидно .

Угода з ЄС – єдиний шлях реформ , без якого у нас не буде модернізації ні економіки , ні суспільства . Ми говоримо як про дерегуляцію , так і про лібералізацію .

Як сказав Порошенко, щоб створити хороший бізнес-клімат , потрібно зробити зовсім небагато. Позбавити прокуратуру можливості тиснути на бізнес , позбавити податкову можливості тиснути на підприємців, позбавити можливості втручатися в справи бізнесу співробітників МВС і СБУ , і дати можливість кожному захищати себе в судах.

— На сьогоднішній день з боку РФ є обмеження з експорту сирів , молочних продуктів , кондитерських виробів , цукру , металопрокату , труб , вагонів … У нас є 678 підприємств , на яких працюють 2,5 млн осіб , що забезпечують $ 2,5 млрд експорту , і які не мають можливості здійснювати нормальні поставки в Росію – хоча поки що угода з ЄС не підписано! – наголосив Петро Порошенко.

Обмеження щодо постачання в РФ – це не мита , і не цивілізовані методи захисту . У підприємств просто відкликали сертифікати ! І підприємства фізично не можуть конкурувати на російському ринку. Це – не економічна позиція .

Якщо у нас будуть цивілізовані правила , то у нас будуть і цивілізовані відносини з Росією. У середньостроковому періоді ми повинні знайти цивілізований підхід у відносинах .

Згадайте , що було в Прибалтиці. Згадайте , що було, коли Чехія і Словаччина вступали в НАТО. Тоді до цих країн були застосовані економічні санкції з боку РФ. Але загальні темпи економічного зростання цих країн у результаті були високими. Тому нам теж не потрібно боятися.

За матеріалами Форбс.