Не на «замку» 400 кілометрів кордону з Росією

ьУкраїна нині не контролює 409 км державного кордону з Російською Федерацією. Про це повідомив глава Державної прикордонної служби України Петро Цигикал в інтерв’ю телеканалу «112 Україна», пише «Кореспондент».

«У нас 409 км неконтрольованого кордону з Росією, інші – це 1300 км ділянки, що контролюється до стику кордону з Білоруссю», – зазначив Цигикал. За його словами, Держприкордонслужба посилено охороняє кордон з 2014 року – початку конфлікту на Донбасі. Створено прикордонні комендатури швидкого реагування, бойові застави, серед яких – артилерійські і мінометні.

Прикордонники організовують відділення прикордонного контролю, які дислокуються  ближче до кордону.  За словами Петра Цигикала, також створені невеликі, мобільні містечка. «Тож ми можемо зосередити наші сили і вже патрулювати ділянку до 20 км: 10 – в один та другий бік», – відзначив він.

Слід нагадати, що тема «замок» на кордоні з Росією актуальна внаслідок агресивної політики Кремля, окупації територій Донбасу, анексії Криму. Як наслідок, біометричний контроль в‘їзду на українську територію громадян із країн групи ризику, до яких і належить РФ. У перспективі – подання власниками російських паспортів повідомлень українській владі про намір в‘їхати до нас.