«Не можна мовчати! Молодь має знати про жахіття Голокосту” – Зеленський закликав міжнародну спільноту до єдності на пам’ятному вечорі у Польщі

Фото зі сторінки президента України
Фото зі сторінки президента України

Президент Володимир Зеленський переконаний, що міжнародна спільнота має об’єднатися й не допустити будь-яких проявів антисемітизму, ксенофобії та расизму. На заході були присутні колишні бранці табору та їхні родини.

Зеленський під час вечері з нагоди відзначення 75-ї річниці звільнення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау в Польщі, повідомляє сайт президента

«Мабуть, людство ще не вигадало слів, які могли б описати незламність і силу вашого духу», – сказав Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що спогади в'язнів Аушвіца, багато з яких видані у книгах, дуже складно читати, оскільки неможливо при цьому стримати сльози.

«Більшість цих спогадів об’єднує заклик: «Не можна мовчати!» Про це потрібно говорити! Молоде покоління повинне знати ці історії, знати про жахіття Голокосту. Щоб на цій планеті ніколи нічого подібного не допустити знову», – заявив він.

За словами президента, у цих спогадах проглядається заклик викоренити ненависть як найбільший руйнівник людської цивілізації.

Читайте також: Зеленський сьогодні вилетить в Польщу

Зеленський також наголосив, що Голокост – це жахлива трагедія єврейського народу й трагічний урок для всього людства, і закликав пам’ятати цю сторінку історії та ніколи не допустити її повторення.

Окремо президент відзначив Праведників народів світу – тих, хто ризикував власним життям для порятунку євреїв.

"Я пишаюся тим, що понад дві з половиною тисячі українців удостоєні цього високого звання".