“Не лише слова”, – Блінкен сказав, що Вашингтон чекає від Києва перед зустріччю президентів США і України

Фото – Getty Images

Україна має продемонструвати не на словах, а на ділі реальні досягнення у боротьбі з корупцією.

Про такі кроки України, що їх США очікують перед зустріччю в липні Володимира Зеленського і Джо Байдена, заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен на слуханнях у Сенаті США, повідомляє “Європейська правда“.

Корупцію в Україні Блінкен назвав головним внутрішнім ворогом нашої країни і зазначив, що боротись із ним України має так само рішуче, як із зовнішнім ворогом – російською військовою агресією.

"Україна зіштовхується з агресією з двох сторін: із зовнішньою з Росії та внутрішньою – корупційними силами, які відводять її від демократії, яку вона намагається побудувати. Є низка сфер, у яких для України важливо досягти прогресу. Зокрема, в тому, щоби мати незалежну судову систему, яка буде функціональною і ретельно обиратиметься та матиме незалежний нагляд, корпоративне управління, насамперед на державних підприємствах, а також справжню імплементацію, зокрема, антикорупційних законів", - сказав Блінкен.

Держсекретар США заявив, що Вашингтон насамперед чекає від Києва втілення у вироках антикорупційних законів.

"Це надішле потужний сигнал про те, що це не лише слова на шматку паперу, а що вони чогось варті", - сказав Блінкен про необхідність застосування на практиці антикорупційних законів України.

Нагадаємо, в ході телефонної розмови 7 червня Президент США запросив Президента України на зустріч до Вашингтона. Ця зустріч запланована на липень.