“Не буду олігархом”, – Ахметов заявив про вихід із медіабізнесу. В ОПУ його похвалили. Канали “Медіа Групи Україна” вже транслюють єдиний марафон

Ахметов у Маріуполі в лютому 2022 року. Фото – пресслужба SCM

Український мільярдер Рінат Ахметов заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу через вступ у дію закону про олігархів.

Відповідна заява Ріната Ахметова опублікована 11 липня на сайті SCM.

 “Цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ. Таке рішення продиктоване набранням чинності законом “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. Як найбільший приватний інвестор в економіку України я неодноразово казав, що не був, не є й не буду олігархом”, – заявив Ахметов.

Він пояснив, що за передбачений законом 6-місячний термін продати свій медіабізнес за ринковою ціною в умовах війни не зможе. Тому вирішив його просто віддати в руки держави.

"Починаючи з 2000-го року ми разом із журналістами створили медіахолдинг, що ґрунтується на принципах свободи слова, правди і професіоналізму, складається з 10 ефірних і супутникових телевізійних каналів, інтернет-ресурсів, друкованих ЗМІ та сучасної виробничої медійної екосистеми. Загальний обсяг інвестицій, вкладених у цей медіахолдинг, перевищив 1,5 млрд доларів США. Але найбільша інвестиція - це внесок кожного з 4 000 журналістів і співробітників нашої медійної команди", - уточнив Ахметов.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк у Твіттері назвав заяву Ахметова прикладом для інших.

"Ключова риса зрілих держав - обов'язковість виконання законів. Закон про деолігархізацію - початок нової сторінки у відносинах держави та бізнесу. Відносинах, заснованих на прозорості та відмові від кулуарщини. Сьогодні маємо гідний приклад від групи СКМ - закон один для всіх", - заявив радник голови Офісу президента України.

Як повідомляє "Детектор-медіа", з 12 липня усі канали "Медіа Групи Україна" почали транслювати загальнонаціональний марафон. Йдеться про канали "Україна", "Україна 24", НЛО TV, "Індиго TV", "Футбол 1/2/3" та інші. Сайти "Сегодня", "України 24", НЛО TV та футбольних каналів 12 липня не оновлюються. Останнім матеріалом на них розміщено заяву Ахметова про вихід із медіабізнесу.