НБУ розробив кілька сценаріїв для гривні, якщо МВФ не дасть кредиту

свКурс гривні вже тривалий час залишається відносно стабільним. Зокрема, й завдяки позикам, які надає Україні МВФ. Досі українському урядові вдавалося домовлятися з кредиторами про пом’якшення їхніх вимог. Але останнім часом, як повідомляла ІА «7Днів-Україна» , МВФ не поступається.

Щонайперше МВФ вимагає підвищення ціни на газ для населення, щоб збалансувати бюджет держави. Це — болючий шлях не тільки для українців,а й для влади перед виборами. Тому уряд подає до МВФ різні пропозиції про пом’якшення такої реформації. Поки фонд відкидає всі.

Читайте також: Вартість газу може значно зрости: МВФ відкинула всі пропозиції українського уряду

На той випадок, якщо все ж не вдасться домовитися й МВФ не дасть кредит, НБУ передбачив сценарій подій, пише ЄП. Згідно з ним стабільність гривні опиняється під загрозою. Якщо Україна і надалі співпрацюватиме з МВФ, а ціни на метали на світовому ринку не будуть падати, НБУ передбачає, що середній курс гривні до долара в 2018 році буде на рівні 26,5, а в 2019 році — 27 грн за долар.

Якщо співпраця припинеться, гривня в кінці 2018-го опуститься до позначки 31,8 за долар, а в кінці 2019 — до 33,7. Ще більш песимістична ситуація складеться, якщо до того ж впадуть ціни на метал, який є одним з основних експортів України. Тоді в 2018 році гривня може впасти до 40,8 за долар, а до кінця 2019 року зміцниться до рівня 39,4 грн за долар.

Утім, очевидно, що влада не дасть гривні різко впасти тепер. Тому вже йдеться про значне підвищення зарплат — мінімальної до 4200 грн, середньої — до 10 тис. гривень. Тобто, основний удар знову прийме на себе малий і середній бізнес.