НБУ пояснив падіння і оголосив заходи з порятунку гривні

обмін валют абстрактно - 100 грн на фоні доларів КПУ Національному банку України визнали падіння курсу гривні і заявили, що вже вживають заходів щодо його стабілізації.

Як ідеться в оприлюдненому НБУ коментарі, попит на валюту в Україні нині перевищує пропозицію. Недостатню кількість валюти в Нацбанку пояснюють традиційним для січня спадом ділової активності.

Однак уже сьогодні НБУ взявся рятувати гривню – оголосив аукціон з продажу валюти.

“З початку року на міжбанківському валютному ринку підвищилася волатильність обмінного курсу гривні, пов’язана з обмеженою пропозицією іноземної валюти.

В перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходила для продажу валютна виручка, яка накопичувалася під час новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями у США та Європі. Але цей фактор був тимчасовий. Наразі нижчу, ніж в попередні місяці, пропозицію валюти зумовлює традиційний для перших місяців року сезонний спад ділової активності, який зокрема полягає у дещо меншому надходженні виручки від експорту врожаю агрокультур, які були основним джерелом іноземної валюти в осінні місяці. Водночас роль основного джерела валютної виручки поступово переймає металургійний експорт. Цьому також сприяє світова цінова кон’юнктура завдяки подорожчанню сталі та залізної руди.

За таких умов Національний банк готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань та має достатньо інструментів для цього. Обсяг міжнародних резервів на початок січня становив 15.5 млрд. дол. США. Цього достатньо і для продажу валюти під час інтервенцій, і для виконання зобов’язань Уряду та НБУ.

З початку 2017 року Національний банк здійснив під час аукціонів чистий продаж іноземної валюти на суму 14.6 млн. дол. США, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні.

Сьогодні, 13 січня, з цією ж метою Національний банк також оголосив про проведення аукціону з продажу іноземної валюти. Обсяг аукціону – до 100 млн. дол. США", - дослівно йдеться в повідомленні НБУ.

Як свідчать дані підсумку сьогоднішнього аукціону, продати НБУ вдалось не 100, а 55,5 млн доларів США за ціною 27,6 - 27,7 гривень за долар.

Читайте також: Експерт пояснив, чому так стрімко росте долар США

Нагадаємо, 5 січня НБУ оголошував аукціон з купівлі 100 млн доларів США. Курс готівкової гривні від початку 2017 року лише зростав і до сьогодні, 13 січня, сягав вранці в обмінниках майже 29 гривень. За місяць офіційний курс виріс більше, як на гривню - з 26,17 до 27,25 грн/дол.