Названо найкращу страву у світі за рейтингом популярного кулінарного сайту

см

Хачапурі отримав найвищий рейтинг в топ-100 кращих страв зі всього світу,  який був складений популярним сайтом Taste Аtlas. 

Taste Аtlas є інтерактивною картою світу, на якій відмічені традиційні страви різних країн і регіонів. Проект був придуманий і розроблений в Хорватії групою з 30 дослідників і авторів.

Сайт запустили в 2018 році, проте вже зараз на «карті смаків» можна знайти більше 10 тисяч страв. Вибравши будь-яке з них, користувач зможе ознайомитися із загальними характеристиками, дізнатись автентичний рецепт і навіть отримати список ресторанів, які його подають.

Серед тисяч страв, зібраних на сайті, хачапурі отримав найвищу оцінку користувачів. Максимальні п’ять балів йому присудили більше 800 чоловік.

Хачапурі — це проста випічка з сиром — одне з найвідоміших страв у Грузії.

Традиційно начинка складається з сиру, яєць і масла.

Існує декілька видів хачапурі. Хоча недавно до нього почали додавати такі сорти сиру, як моцарела і фета, найбільш поширеними як і раніше залишаються традиційний грузинський сулугуні або імеретінський сир.

Два найбільш поширених рецепти – це імеретінський хачапурі, що має форму круга, і аджарський хачапурі – відкрита версія з сиром, маслом і сирим яйцем зверху.

Сусідом хачапурі в рейтингу найпопулярніших блюд став чевапчичи – традиційне блюдо народів Балканського півострова, яке є смаженими ковбасками з перемеленого м’яса. Третє місце користувачі сайту присудили українському борщу, четверте – італійській пасті, а п’яте – японським суші.