НАЗК вимагає у “Нафтогазу” розірвати контракт із Вітренком

Юрій Вітренко. Фото – “НВ”

НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Клер Споттісвуд з вимогою припинити контракт з головою правління НАК “Нафтогаз України” Юрієм Вітренком.

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

“НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Клер Споттісвуд. У приписі НАЗК вимагає припинити контракт № 1 з головою правління НАК “Нафтогаз України” як незаконний на підставі ч. 2 ст. 26 закону “Про запобігання корупції”. Припис був складений після ознайомлення НАЗК із поясненнями, наданими Кабінетом Міністрів України (КМУ) до Окружного адміністративного суду міста Києва. У поясненнях КМУ вказав, що для припинення контракту необхідне рішення наглядової ради товариства“, – йдеться в повідомленні.

У НАЗК нагадали, що Закон України "Про запобігання корупції" передбачає, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. Таке обмеження діє незалежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення.

"Працюючи в Міненергетики, колишній заступник Міністра системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України". Отже, його призначення на посаду голови правління цього товариства порушує закон. Зазначимо, що для того, щоби виконати закон та припинити незаконний контракт із головою НАК "Нафтогаз України" загалом не потрібно жодних приписів. Однак, коли закон не виконується, то НАЗК зобов’язане реагувати на такі порушення",заявили в Нацагентстві з питань запобігання корупції.

"Єдина мета НАЗК у цьому питанні - забезпечити верховенство права. Ми впевнені, що громадяни України зацікавлені в тому, щоб українські закони працювали на практиці, а не "на папері", - зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.