НАЗК перевірило декларації кандидатів у президенти України: неточності є у всіх

ф1Порушення в деклараціях не є підставою для відмови в реєстрації кандидата.

Національне агентство з питань протидействия корупції завершило перевірки декларацій кандидатів у президенти України – Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика та Андрія Садового. За підсумками перевірки були виявлені порушення у всіх перевірених деклараціях, повідомляє прес-служба НАЗК, пише 112.ua

"За результатами перевірки встановлені помилки та неточності, допущені кандидатами. Станом на 10.01.2019 Каплін С.М., Наливайченко В.О., Скоцик В.Є., Садовий А.І. подали виправлені декларації", - повідомляють в агентстві.

Згідно з угодою з Центральною виборчою комісією, НАПК проводить перевірки відповідності відомостей у декларації даними державних реєстрів: Національної автоматизованої інформаційної системи Департаменту Державної автомобільної інспекції; Державного суднового реєстру України та Суднової книги України; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна; Державного реєстру цивільних повітряних суден України; Державного земельного кадастру; Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми доходів, нарахованих фізичним особам податковими агентами, та/або суми доходів, отриманих самозайнятими особами, а також розмір утриманого податку з доходів фізичних осіб; а також документам, наданим до звернення Центральної виборчої комісії.

Також уточнюється, що відповідно до ч. 2 ст. 50 Закону України "Про вибори Президента України" помилки і неточності, виявлені в рамках перевірки, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата.

Виборча кампанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 – саме з цього дня стала доступна реєстрація кандидатів на пост глави країни. Вибори президента України пройдуть 31 березня 2019 року.